08 lipca 2024, 07:57

Pewna wygrana Korony Kielce z Górnikiem Łęczna w sparingu na Stadionie Miejskim

Piłkarze Korony Kielce wygrali mecz kontrolny z Górnikiem Łęczna 6:1. Sparing odbył się na Stadionie Miejskim i był to ostatni pojedynek przed kieleckimi kibicami przed inauguracją sezonu 2024/2025 w PKO BP Ekstraklasie.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 6:1 (2:1)

Bramki: Jewgienij Szykawka 35, Miłosz Strzeboński 41, Adrian Dalmau 67, 100, 113, Daniel Bąk 84 - Branislav Spacil 5.

Korona (I połowa): Dziekoński - Długosz, Malarczyk, Trojak, Matuszewski - Trejo (38. Chojecki), Pascu, Kamiński, Strzeboński, Konstantyn - Szykawka.

Korona (II połowa): Mamla - Zwoźny, Seweryś, Kośmicki, Pięczek - Hofmeister - Błanik, Nagamatsu, Fornalczyk - Bąk (104. Chojecki), Dalmau.

Mecz trwał 2x60 minut. Korona stworzyła dużo bramkowych okazji, z których wykorzystała sześć. Hat tricka zapisał na swoim koncie Hiszpan Adrian Dalmau.

– Wyciągniemy z tego meczu kilka dobrych rzeczy, ale spokojnie, bo dużo pracy przed nami. Cieszy na pewno zwycięstwo, ale jest sporo rzeczy do poprawy - powiedział po sparingu trener Korony Kielce Kamil Kuzera.

W Koronie zagrali testowani od kilku dni dwaj pomocnicy - Hiszpan Pascu i Wojciech Kamiński. -Pascu jeszcze zostaje, będzie z nami trenował. Decyzję podejmiemy w najbliższym tygodniu – dodał Kamil Kuzera

W kolejny weekend Korona zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, ale ten sparing będzie zamknięty dla mediów i publiczności. Będzie to ostatni sprawdzian formy podopiecznych trenera Kamila Kuzery przed inauguracją sezonu 2024/2025 w PKO BP Ekstraklasie.