MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
Pływalnia JURAJSKA
Adres: 25-640 Kielce, ul. Jurajska 7
Tel: 41 367 67 27
E-mail:: basen.jurajska@mosir.kielce.pl

 

Pływalnia znajduje się obok Szkoły Podstawowej nr 25.

Komunikacja pomiędzy budynkiem szkoły a pływalnią jest bezpośrednia poprzez wejście z korytarza szkoły do korytarza pływalni. Wejście główne znajduje się od południowej strony budynku. Główna strefa ruchu do pływalni odbywa się poprzez ciąg pieszo-jezdny  wokół szkoły o szerokości 5 metrów, który zapewnia swobodny dojazd samochodami do pływalni. Przy pływalni znajduje się parking dla samochodów osobowych w ilości 30 miejsc.Z głównego wejścia wchodzi się na parter pływalni, na którym znajduje się ogólnodostępna szatnia na odzież wierzchnią. Niecka basenowa mieści się na I piętrze budynku. Posiada  wymiary: 25x12,5metra; głębokość wody od 1,20m do 1,80m. Na nieckę basenową dostać można się klatką schodową, a dla osób niepełnosprawnych dostępny jest dźwig osobowy (winda). W korytarzu na I piętrze  usytuowany jest bufet spożywczy, wyposażony w ladę, stoliki i krzesła. W głębi korytarza znajduje się kasa. Poprzez  bramki obok kasy można dostać się do szatni. Dla korzystających z basenu wydzielono: osobne szatnie męską i damską o pow. 31,2 m2 każda. Szafki w szatniach w ilości 88 szt. są zamykane na kluczyki. W następnej części znajdują się stanowiska natryskowe w ustawieniu szeregowym po 9 stanowisk zarówno w części męskiej, jak i damskiej. Dla osób niepełnosprawnych wydzielono osobne pomieszczenie z wyposażeniem standardowym. Pokój dla ratowników o pow. 15,6m, wyposażony m.in. w szafkę lekarską pierwszej pomocy, defibrylator oraz podstawowy sprzęt do nauki pływania. Na hali basenowej znajdują się  trybuny z krzesłami plastikowymi dla 100 osób. Woda w obiekcie pochodzi z wodociągu publicznego Kielce, ciepła z MPEC,  ścieki odprowadzane są do kanalizacji miejskiej, ogrzewanie c.o. tylko na korytarzach i w sanitariatach, w pozostałych pomieszczeniach temperatura otoczenia utrzymywana przez 2 centrale klimatyzacyjne i wentylację mechaniczną. Basen posiada obieg cyrkulacji i uzdatniania wody. Instalacje uzdatniania wody pracują w ruchu ciągłym. Woda do napełniania instalacji oraz do pokrycia ubytków eksploatacyjnych pobierana jest z miejskiej sieci wodociągowej. Wprowadzenie uzdatnionej wody do basenu odbywa się za pomocą dysz zainstalowanych w dnie niecki basenowej. Woda przepływając w niecce pionowo do góry zostaje w całości odprowadzona przez rynny przelewowe do zbiornika przelewowego. Taki sposób cyrkulacji eliminuje powstawanie martwych stref przepływu wody w nieckach  i minimalizuje związane z tym zagrożenie bakteriologiczne. Uzdatnianie wody odbywa się za pomocą:  chlorowania – 15% roztworem aktywnego chloru „Chlorex”;  korekcji pH – płynem 40% kwasu siarkowego „Calcid  pH Minus”  oraz koagulacją – płynnym wysokoefektywnym preparatem do koagulacji zanieczyszczeń w  wodzie basenowej – 2,5% roztworem wodnym „Alkasol Flok 100”.  Do zwalczania glonów i grzybów używa się 6% roztworu substancji aktywnych „Aqua Biocyd G-1”. Dozowaniem  chemii sterują nowoczesne urządzenia  firmy BWT oraz ProMinent w pełnym cyklu automatycznym.

Zapraszamy do korzystanie z boiska na Kredowej czynnego od 6-22.

W ramach inwestycji wybudowano dwa boiska – do gry w piłkę ręczną oraz boiska do koszykówki, z możliwością gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. W obu przypadkach zastosowano nową nawierzchnią poliuretanową. Zamontowane zostały piłkochwyty, oświetlenie, monitoring i mała architektura, w tym ławki.

Dodatkowo komplesk został wyposażony w siłownię zewnętrzną i strefę „workout”

 

AKTYWNY SENIOR to ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie przeznaczone dla Seniorów 60+ pragnących poprawić swoje zdrowie i sprawności fizyczną.

Zajęcia prowadzone są przez rehabilitanta w grupach 15-osobowych.

 

Odbywają się w dniach i godzinach: 

poniedziałek  - godz. 19:45 - 20:30

wtorek           - godz. 15:15 - 16:00

środa             - godz. 15:15 - 16:00  ;  19:45-20:30  

piątek            - godz. 15:15 - 16:00

 

Ćwiczenia w wodzie przeznaczone dla osób w wieku 60+, które chcą poprawić swoje samopoczucie, wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe oraz poprawić swoją  sprawność fizyczną. Proponowane ćwiczenia pozwalają na usprawnienie ogólnej koordynacji ruchowej, poprawę wydolności organizmu, jak również zmniejszenie wszelkich schorzeń stawowych, które są możliwe tylko poprzez ćwiczenia w wodzie.

 

Zapisy prowadzimy pod numerem telefonu: 41 36 76 727

Koszt pojedynczych zajęć wynosi 15,00 zł /os. (45 minut).

 

Zapraszamy wszystkich Seniorów ceniących dobry stan zdrowia
i kondycję fizyczną.

  

A q u a - A e r o b i c

 

Zajęcia aqua-aerobiku to ćwiczenia w wodzie prowadzone w bardzo miłej atmosferze. Ćwiczenia prowadzone są z wykorzystaniem przyrządów wypornościowych, makaronów, hantli piankowych oraz piłek i desek. Ćwicząc z przyrządami zwiększającymi opór wody, mięśnie mocniej pracują i możesz spalić nawet 700 kcal w ciągu godziny.

 

Aqua-aerobic jest polecany jako forma usprawniania dostępna dla wszystkich: dla osób po operacjach, otyłych, cierpiących na artretyzm, osteoporozę, mających problemy z układem kostno-stawowym. W wodzie bez obaw mogą też ćwiczyć kobiety w ciąży.
Znajdujący się na brzegu instruktor pokazuje ćwiczenia, które wykonują uczestnicy. Zajęcia odbywają się w dużym basenie, w wodzie  średniej (do klatki piersiowej).

 

Aquaaerobik:

 • poprawia giętkość ciała
 • odciąża stawy i kręgosłup
 • wzmacnia mięśnie grzbietu, stóp i pośladków
 • rozwija mięśnie i ułatwia likwidację cellulitu
 • zwiększa wytrzymałość organizmu
 • poprawia kondycję ruchową i równowagę
 • wysmukla sylwetkę redukując tkankę tłuszczową
 • uwalniana w trakcie zajęć endorfina wpływa korzystnie na samopoczucie likwidując napięcie i stres

 

Intensywność, rodzaj ćwiczeń dostosowane są do możliwości i zaangażowania każdej z osób.

 

Instruktor: Aleksandra Małota

 

Zajęcia odbywają się w PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI o godzinie 1900


Załącznik nr 6

       do Zarządzenia nr 279/ 2023

       Prezydenta  Miasta z dnia 25 lipca  2023

 

 

KRYTE PŁYWALNIE

 

CENNIK WEJŚĆ

 

 BILET

Cena za 60 min./ osobę

 

 

Dopłata po przekroczeniu 60 min co 5 min 1/10 opłaty podstawowej  

CAŁY

20,00 zł

1,80 zł

ULGOWY

15,00 zł

1,50 zł

DZIECI DO LAT 6.

Dziecko wchodzi wyłącznie pod opieką  osoby dorosłej z wykupionym biletem. Nie dotyczy dzieci  uczestniczących w komercyjnych zajęciach nauki  pływania, nurkowania, itp.

1,50

0,15 zł

GRUPOWY (min. 10 osób)

13,00 zł

---

RODZINNY

13,00 zł

1,20 zł

KARTA SENIORA

6,00 zł

0,60 zł

Korzystanie z  jednego toru (max. 6 osób)

95,00 zł

9,50 zł

Bilet instruktorski – dotyczy instruktorów i kursantów nauki pływania.   Instruktor ma obowiązek kupna osobnego biletu dla siebie i osobnego biletu dla każdego kursanta.    

23,00 zł

2,30 zł

 

Dodatkowe usługi             

Kluby i zorganizowane grupy sportowe, biorące udział we współzawodnictwie sportowym  /trening min. 2 razy dziennie/

4,00 zł

-----------

Program nauki pływania dla  Szkół Podstawowych  /U.M. Kielce /

Zgodnie z ustaleniami

Wydziału EKiS U.M. Kielce

Szkoły Podstawowe i Ponadpodstawowe  /gr. zorganizowane/

10,00 zł

---

Szkoły Wyższe /gr. zorganizowane/

12,00 zł

---

Wynajem małego basenu /gr.  zorganizowane min. 6 osób/

240,00 zł /godzinę

Wynajem połowy małego basenu /gr.  zorganizowane min. 6 osób/ *

120,00 zł /godzinę

Wynajem basenu na zawody sportowe 

480,00 zł /godzinę

Rehabilitacja w wodzie „Aktywny Senior”

15,00 zł

------

Sauna – opłata za1 minutę naliczana odrębnie poza ceną biletu 

1,00 zł

       

 

Ceny brutto.

Rozliczanie pobytu na basenie - jednorazowo w kasie podczas wyjścia z pływalni. 

 

Bilet ulgowy – uczniowie, studenci, renciści i emeryci, działacze opozycji antykomunistycznej,
za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Bilet rodzinny - dotyczy rodzin: rodzice +1 dziecko, rodzice +2 dzieci, których nie obejmuje Karta Dużej Rodziny. Na bilet rodziny mogą wejść wyłącznie oboje rodzice + dzieci.  Nie obowiązuje w przypadku, kiedy na basen przychodzi 1 rodzic z 1 lub 2 dzieci. Obowiązuje od piątku do niedzieli.

 

Olimpijczycy i paraolimpijczycy, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich reprezentowali kieleckie kluby sportowe lub urodzili się w Kielcach – wstęp 1,00 zł za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki, wydanego przez PKOL, Polski Komitet Paraolimpijski lub Polski Związek Sportu Niesłyszących.

Weteran i weteran poszkodowany – wstęp bezpłatny po okazaniu legitymacji weterana lub weterana poszkodowanego.

Bilet dla opiekuna grupy  – 1 opiekun / 15 osób gratis

Za zgubienie paska - oplata 100 zł.

 

Ulgi dla  osób niepełnosprawnych:

I stopień niepełnosprawności – znaczny – osoba, która przedłoży orzeczenie z tym stopniem, wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności ma prawo do bezpłatnego korzystania z basenu, jej opiekun również korzysta z basenu  bezpłatnie.

II stopień niepełnosprawności – umiarkowany – osoba, która przedłoży orzeczenie z tym stopniem, wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół  ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności   ma prawo do korzystania z basenu po wykupieniu biletu ulgowego.

III stopień niepełnosprawności – lekki – osobie, która przedłoży orzeczenie z tym stopniem wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół  ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności   nie przysługuje zniżka na zakup biletu ulgowego.

Stopień niepełnosprawności – dzieci do lat 16 – osoba, która przedłoży orzeczenie, wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół  ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, ma prawo do bezpłatnego korzystania z basenu. Jej opiekun również korzysta z basenu  bezpłatnie.

 

Cennik Karnetów

l.p.

Cena zakupu

Wartość naładowania (gratis %)

1

50 zł

55 zł (10 %)

2

100 zł

115 zł (15 %)

3

300 zł

360 zł (20 %)

4

800 zł

1040 zł (30 %)

 

Opłata jednorazowa za wydanie karnetu:  25 zł.

 

Kursy

 

l.p.

Rodzaj zajęć /zajęcia 45 minut/

Cena 

1

Nauka pływania – przedział wiekowy do lat 18

30,00 zł

2

Nauka pływania –  do lat 18

(drugie dziecko w rodzinie na zajęciach z nauki pływania)

22,00 zł

3

Nauka pływania –  do lat 18

(trzecie dziecko i każde następne w rodzinie na zajęciach z nauki pływania)

20,00 zł

4

Nauka pływania dla dorosłych  (powyżej lat 18)

35,00 zł

5

Nauka pływania dla dzieci do lat 16 ze stopniem niepełnosprawności

bezpłatnie

6

Nauka pływania dla dorosłych  z I stopniem niepełnosprawności.

Jeżeli osoba niepełnosprawna wymaga opieki przy nauce pływania, opiekun wchodzi do wody nieodpłatnie. 

bezpłatnie

7

Aerobik w wodzie

35,00 zł

8

Gimnastyka korekcyjna w wodzie

15,00 zł

 

1. Dyrektor MOSiR lub upoważniony przez Dyrektora Kierownik Pływalni może  wprowadzać akcje promocyjne zmieniające obowiązujący cennik w celu  podniesienia frekwencji oraz przychodów z  basenu.

2. Na terenie obiektu zabrania się prowadzenia wszelkiej działalności marketingowej
i zarobkowej bez zgody Kierownika Pływalni.

3. Dyrektor MOSiR lub upoważniony przez Dyrektora Zarządzający obiektem może
w uzasadnionych przypadkach udzielić zniżki od ustalonych cen.

W związku z faktem, iż na krytych pływalniach „Jurajska” i „Mors” nie ma obecnie Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta, cena dotyczy 45 minut pobytu w niecce basenowej.

*  Wynajem połowy małego basenu /gr. zorganizowane min. 6 osób/ nie dotyczy pływalni „Delfin”.

 

Załącznik nr 8

do Zarządzenia nr 279/ 2023

Prezydenta  Miasta z dnia 25 lipca  2023

 

CENNIK USŁUG PARKINGOWYCH NA OBIEKTACH MOSIR 

 

 

Lp.

Przedmiot usługi

Cena w zł brutto

 

1

Samochód osobowy                                                 

  - opłata za pierwszą i każdą następną godzinę parkowania

(obiekty posiadające godzinowy system naliczania opłaty parkingowej)

 

4,00 

 

2

 Bus, autokar                                                  

 -  opłata za pierwszą i każdą następną godzinę

(obiekty posiadające godzinowy system naliczania opłaty parkingowej)

 

8,00

 

3

Parkowanie pojazdu na terenie obiektu – opłata dzienna
(obiekty nie posiadające godzinowego systemu naliczania opłaty parkingowej)

12,00 /dzień

4

Miejsce parkingowe, abonament miesięczny – samochód osobowy

                                                                                           motocykl

150,00

80,00

5

Miejsce parkingowe, abonament dwutygodniowy – samochód osobowy

                                                                                                  motocykl

75,00

40,00

6

Miejsce parkingowe,  abonament tygodniowy – samochód osobowy

                                                                                              motocykl

40,00

20,00

7

Miejsce parkingowe, abonament miesięczny – bus

250,00

8

Miejsce parkingowe, abonament dwutygodniowy – bus

125,00

9

Miejsce parkingowe  – abonament tygodniowy –bus

63,00

10

Miejsce parkingowe, abonament miesięczny – autokar

300,00

11

Miejsce parkingowe, abonament dwutygodniowy – autokar

150,00

12

Miejsce parkingowe  – abonament tygodniowy – autokar

75,00

 

13

Kaucja za kartę/ brelok/ klucz uprawniający do wjazdu na parking

 ( kaucja jest zwracana po zakończeniu usługi)

 

20,00

 

1. Cennik obowiązuje całą dobę na wszystkich obiektach MOSiR.

2. Parkingi niestrzeżone, monitorowane.

3. Podane ceny zawierają podatek VAT, zgodnie z obowiązującymi przepisami

4. Dyrektor MOSiR lub upoważniony przez Dyrektora zarządzający obiektem może,
    w uzasadnionych przez usługobiorcę przypadkach, udzielić zniżki od ustalonych cen.

 • FIT SPORT    
 • FIT PROFIT   
 • MULTISPORT
 • MEDICOVER SPORT
 • PZU SPORT

 

HONORUJEMY KARTĘ DUŻEJ RODZINY:

MIASTA KIELCE 2661011

GMINY MASŁÓW 2604092

  

UWAGA:

Posiadacz KDR Miasta Kielce może korzystać z wybranej pływalni raz w tygodniu (po 45 min. - Pływalnia "MORS", "JURAJSKA" lub 60 min. - Pływalnia "DELFIN", "ORKA", "FOKA") z 50% zniżką od ceny biletu wejściowego na skorzystanie z basenu (dzieci) i 20% zniżką (dorośli). Zajęcia z nauki pływania dla dzieci nie mają ograniczeń w częstotliwości korzystania z ulgi.

 

Posiadacz KDR Gminy Masłów może korzystać z pływalni łącznie 2 razy w miesiącu (2 razy po 45 min. - Pływalnia "MORS", "JURAJSKA" lub 60 min. - Pływalnia "DELFIN", "ORKA", "FOKA").

Korzysta wyłącznie z jednego wybranego przez siebie basenu.

 

Obowiązuje od  01.09.2023r. 


W celu weryfikacji prosimy o kontakt: tel. 41 367 67 27.


Godz.PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
7.00-7.4530 30 30 30 30 40 40 
7.45-8.3040 40 40 40 40 40 40 
8.30-9.1518 18 18 18 18 40 40 
9.15-10.0018 40 40 40 18 18 40 
10.00-10.4540 40 40 40 18 18 40 
10.45-11.3040 40 18 18 18 30 40 
11.30-12.1524 40 18 18 18 30 24 
12.15-13.0040 40 40 18 18 30 24 
13.00-13.4540 18 40 18 18 30 40 
13.45-14.3024 18 40 40 40 30 40 
14.30-15.1530 24 40 40 24 30 40 
15.15-16.0020 20 30 12 18 40 
16.00-16.4524 40 
16.45-17.3040 40 
17.30-18.1540 40 
18.15-19.0040 40 
19.00-19.4540 40 
19.45-20.3012 12 12 12 24 40 40 
20.30-21.1530 18 34 34 34 40 40 
21.15-22.0040 40 40 40 40 40 40 

Powrót