MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
Pływalnia JURAJSKA
Adres: 25-640 Kielce, ul. Jurajska 7
Tel: 41 367 67 27
E-mail:: basen.jurajska@mosir.kielce.pl

 

 

Pływalnia znajduje się obok Szkoły Podstawowej nr 25.

Komunikacja pomiędzy budynkiem szkoły a pływalnią jest bezpośrednia poprzez wejście z korytarza szkoły do korytarza pływalni. Wejście główne znajduje się od południowej strony budynku. Główna strefa ruchu do pływalni odbywa się poprzez ciąg pieszo-jezdny  wokół szkoły o szerokości 5 metrów, który zapewnia swobodny dojazd samochodami do pływalni. Przy pływalni znajduje się parking dla samochodów osobowych w ilości 30 miejsc.Z głównego wejścia wchodzi się na parter pływalni, na którym znajduje się ogólnodostępna szatnia na odzież wierzchnią. Niecka basenowa mieści się na I piętrze budynku. Posiada  wymiary: 25x12,5metra; głębokość wody od 1,20m do 1,80m. Na nieckę basenową dostać można się klatką schodową, a dla osób niepełnosprawnych dostępny jest dźwig osobowy (winda). W korytarzu na I piętrze  usytuowany jest bufet spożywczy, wyposażony w ladę, stoliki i krzesła. W głębi korytarza znajduje się kasa. Poprzez  bramki obok kasy można dostać się do szatni. Dla korzystających z basenu wydzielono: osobne szatnie męską i damską o pow. 31,2 m2 każda. Szafki w szatniach w ilości 88 szt. są zamykane na kluczyki. W następnej części znajdują się stanowiska natryskowe w ustawieniu szeregowym po 9 stanowisk zarówno w części męskiej, jak i damskiej. Dla osób niepełnosprawnych wydzielono osobne pomieszczenie z wyposażeniem standardowym. Pokój dla ratowników o pow. 15,6m, wyposażony m.in. w szafkę lekarską pierwszej pomocy, defibrylator oraz podstawowy sprzęt do nauki pływania. Na hali basenowej znajdują się  trybuny z krzesłami plastikowymi dla 100 osób. Woda w obiekcie pochodzi z wodociągu publicznego Kielce, ciepła z MPEC,  ścieki odprowadzane są do kanalizacji miejskiej, ogrzewanie c.o. tylko na korytarzach i w sanitariatach, w pozostałych pomieszczeniach temperatura otoczenia utrzymywana przez 2 centrale klimatyzacyjne i wentylację mechaniczną. Basen posiada obieg cyrkulacji i uzdatniania wody. Instalacje uzdatniania wody pracują w ruchu ciągłym. Woda do napełniania instalacji oraz do pokrycia ubytków eksploatacyjnych pobierana jest z miejskiej sieci wodociągowej. Wprowadzenie uzdatnionej wody do basenu odbywa się za pomocą dysz zainstalowanych w dnie niecki basenowej. Woda przepływając w niecce pionowo do góry zostaje w całości odprowadzona przez rynny przelewowe do zbiornika przelewowego. Taki sposób cyrkulacji eliminuje powstawanie martwych stref przepływu wody w nieckach  i minimalizuje związane z tym zagrożenie bakteriologiczne. Uzdatnianie wody odbywa się za pomocą:  chlorowania – 15% roztworem aktywnego chloru „Chlorex”;  korekcji pH – płynem 40% kwasu siarkowego „Calcid  pH Minus”  oraz koagulacją – płynnym wysokoefektywnym preparatem do koagulacji zanieczyszczeń w  wodzie basenowej – 2,5% roztworem wodnym „Alkasol Flok 100”.  Do zwalczania glonów i grzybów używa się 6% roztworu substancji aktywnych „Aqua Biocyd G-1”. Dozowaniem  chemii sterują nowoczesne urządzenia  firmy BWT oraz ProMinent w pełnym cyklu automatycznym.

Zapraszamy do korzystanie z boiska na Kredowej czynnego od 6-22.

W ramach inwestycji wybudowano dwa boiska – do gry w piłkę ręczną oraz boiska do koszykówki, z możliwością gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. W obu przypadkach zastosowano nową nawierzchnią poliuretanową. Zamontowane zostały piłkochwyty, oświetlenie, monitoring i mała architektura, w tym ławki.

Dodatkowo komplesk został wyposażony w siłownię zewnętrzną i strefę „workout”

 

AKTYWNY SENIOR to ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie przeznaczone dla Seniorów 60+ pragnących poprawić swoje zdrowie i sprawności fizyczną.

Zajęcia prowadzone są przez rehabilitanta w grupach 15-osobowych.

 

Odbywają się w dniach i godzinach: 

poniedziałek  - godz. 19:45 - 20:30

wtorek           - godz. 15:15 - 16:00

środa             - godz. 15:15 - 16:00  ;  19:45-20:30  

piątek            - godz. 15:15 - 16:00

 

Ćwiczenia w wodzie przeznaczone dla osób w wieku 60+, które chcą poprawić swoje samopoczucie, wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe oraz poprawić swoją  sprawność fizyczną. Proponowane ćwiczenia pozwalają na usprawnienie ogólnej koordynacji ruchowej, poprawę wydolności organizmu, jak również zmniejszenie wszelkich schorzeń stawowych, które są możliwe tylko poprzez ćwiczenia w wodzie.

 

Zapisy prowadzimy pod numerem telefonu: 41 36 76 727

Koszt pojedynczych zajęć wynosi 12,00 zł /os. (45 minut).

 

Zapraszamy wszystkich Seniorów ceniących dobry stan zdrowia
i kondycję fizyczną.

  

A q u a - A e r o b i c

 

Zajęcia aqua-aerobiku to ćwiczenia w wodzie prowadzone w bardzo miłej atmosferze. Ćwiczenia prowadzone są z wykorzystaniem przyrządów wypornościowych, makaronów, hantli piankowych oraz piłek i desek. Ćwicząc z przyrządami zwiększającymi opór wody, mięśnie mocniej pracują i możesz spalić nawet 700 kcal w ciągu godziny.

 

Aqua-aerobic jest polecany jako forma usprawniania dostępna dla wszystkich: dla osób po operacjach, otyłych, cierpiących na artretyzm, osteoporozę, mających problemy z układem kostno-stawowym. W wodzie bez obaw mogą też ćwiczyć kobiety w ciąży.
Znajdujący się na brzegu instruktor pokazuje ćwiczenia, które wykonują uczestnicy. Zajęcia odbywają się w dużym basenie, w wodzie  średniej (do klatki piersiowej).

 

Aquaaerobik:

 • poprawia giętkość ciała
 • odciąża stawy i kręgosłup
 • wzmacnia mięśnie grzbietu, stóp i pośladków
 • rozwija mięśnie i ułatwia likwidację cellulitu
 • zwiększa wytrzymałość organizmu
 • poprawia kondycję ruchową i równowagę
 • wysmukla sylwetkę redukując tkankę tłuszczową
 • uwalniana w trakcie zajęć endorfina wpływa korzystnie na samopoczucie likwidując napięcie i stres

 

Intensywność, rodzaj ćwiczeń dostosowane są do możliwości i zaangażowania każdej z osób.

 

Instruktor: Aleksandra Małota

 

Zajęcia odbywają się w PONIEDZIAŁKI i PIĄTKI o godzinie 1900


5.  Kryta  Pływalnia „JURAJSKA” , Kielce ul. Jurajska 7

      Cennik wejść jednorazowych

 

BILET

Cena za 45 min./1 osobę

Dni  powszednie, soboty, niedziele i święta  700 -2200

NORMALNY

15,00 zł

ULGOWY

12,00 zł

DZIECI DO LAT 6 (pod opieką osoby dorosłej z wykupionym biletem) 1,00 zł

GRUPOWY (min. 10 osób)

10,00 zł

RODZINNY

10,00 zł

KARTA SENIORA 

5,00 zł

Korzystanie z  jednego toru (max. 6 osób)

75,00 zł

Bilet instruktorski - dotyczy instruktorów i kursantów nauki pływania. Instruktor ma obowiązek zakupu biletu dla siebie i każdego kursanta na zajęciach 17,50 zł

Dodatkowe usługi

Kluby i zorganizowane grupy sportowe, biorące udział we współzawodnictwie sportowym  /trening min. 2 razy dziennie/

3,00 zł

Program nauki pływania dla  Szkół Podstawowych

 /U.M. Kielce /

Zgodnie z ustaleniami

Wydziału EKiS U.M. Kielce

Szkoły Podstawowe i Ponadpodstawowe /gr. zorganizowane/

8,00 zł

Szkoły Wyższe    /gr. zorganizowane/

10,00 zł

Wynajem basenu na zawody sportowe 

400,00 zł /godzinę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceny brutto.

Rozliczanie pobytu na basenie - jednorazowo w kasie przy wejściu na basen. 

 

Bilet ulgowy – uczniowie, studenci, renciści i emeryci, działacze opozycji antykomunistycznej,
za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Bilet rodzinny - dotyczy rodzin: rodzice +1 dziecko, rodzice +2 dzieci, których nie obejmuje Karta Dużej Rodziny. Na bilet rodziny mogą wejść wyłącznie oboje rodzice + dzieci.  Nie obowiązuje w przypadku, kiedy na basen przychodzi 1 rodzic z 1 lub 2 dzieci. Obowiązuje od piątku do niedzieli.

 

Olimpijczycy i paraolimpijczycy, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich reprezentowali kieleckie kluby sportowe lub urodzili się w Kielcach – wstęp 1,00 zł za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki, wydanego przez PKOL, Polski Komitet Paraolimpijski lub Polski Związek Sportu Niesłyszących.

Weteran i weteran poszkodowany – wstęp bezpłatny po okazaniu legitymacji weterana lub weterana poszkodowanego.

 

Bilet grupowy – opiekun gratis.

Za zgubienie paska - oplata 100 zł.

 

Ulgi dla  osób niepełnosprawnych:

I stopień niepełnosprawności – znaczny – osoba, która przedłoży orzeczenie z tym stopniem, wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności ma prawo do bezpłatnego korzystania z basenu, jej opiekun również korzysta z basenu  bezpłatnie.

II stopień niepełnosprawności – umiarkowany – osoba, która przedłoży orzeczenie z tym stopniem, wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół  ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności   ma prawo do korzystania z basenu po wykupieniu biletu ulgowego.

III stopień niepełnosprawności – lekki – osobie, która przedłoży orzeczenie z tym stopniem wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół  ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności   nie przysługuje zniżka na zakup biletu ulgowego.

Stopień niepełnosprawności – dzieci do lat 16 – osoba, która przedłoży orzeczenie, wydane przez Miejski lub Powiatowy Zespół  ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, ma prawo do bezpłatnego korzystania z basenu. Jej opiekun również korzysta z basenu  bezpłatnie.

 

Cennik Karnetów

l.p.

Cena zakupu

Wartość naładowania (gratis %)

1

50 zł

55 zł (10 %)

2

100 zł

115 zł (15 %)

3

300 zł

360 zł (20 %)

4

800 zł

1040 zł (30 %)

Opłata jednorazowa za wydanie karnetu:  20 zł.

 

Kursy

l.p.

Rodzaj zajęć /zajęcia 45 minut/

Cena

1

Nauka pływania – przedział wiekowy do lat 18

25,00 zł

2

Nauka pływania –  do lat 18

(drugie dziecko w rodzinie na zajęciach z nauki pływania)

18,00 zł

3

Nauka pływania –  do lat 18

(trzecie dziecko i każde następne w rodzinie na zajęciach z nauki pływania)

15,00 zł

4

Nauka pływania dla dorosłych  (powyżej lat 18)

30,00 zł

5

Nauka pływania dla dzieci do lat 16 ze stopniem niepełnosprawności

bezpłatnie 

6

Nauka pływania dla dorosłych  z I stopniem niepełnosprawności.

Jeżeli osoba niepełnosprawna wymaga opieki przy nauce pływania, opiekun wchodzi do wody nieodpłatnie. 

bezpłatnie

7

Aerobik w wodzie

30,00 zł

8

Gimnastyka korekcyjna w wodzie

12,00 zł

 

1. Dyrektor MOSiR lub upoważniony przez Dyrektora Kierownik Pływalni może  wprowadzać akcje promocyjne zmieniające obowiązujący cennik w celu  podniesienia frekwencji oraz przychodów z  basenu.

2. Na terenie obiektu zabrania się prowadzenia wszelkiej działalności marketingowej
i zarobkowej bez zgody Kierownika Pływalni.

3. Dyrektor MOSiR lub upoważniony przez Dyrektora Zarządzający obiektem może
w uzasadnionych przypadkach udzielić zniżki od ustalonych cen.

USŁUGI PARKINGOWE  

Lp.

Przedmiot usługi

Cena brutto

 

1

    Samochód osobowy                                                 

  - opłata za pierwszą i każdą następną godzinę parkowania

(obiekty posiadające godzinowy system naliczania opłaty parkingowej)

 

2,00 

 

2

    Bus, autokar                                                 

 -  opłata za pierwszą i każdą następną godzinę

(obiekty posiadające godzinowy system naliczania opłaty parkingowej)

 

2,00

 

3

Parkowanie pojazdu na terenie obiektu – opłata dzienna 
(obiekty nie posiadające godzinowego systemu naliczania opłaty parkingowej)

10,00 zł /dzień

 

4

 

Miejsce parkingowe, abonament miesięczny – samochód osobowy

                                                                 motocykl

 

120,00

60,00

 

5

 

Miejsce parkingowe, abonament dwutygodniowy – samochód osobowy

                                                                      motocykl

 

60,00

30,00

 

6

 

Miejsce parkingowe,  abonament tygodniowy – samochód osobowy

                                                                  motocykl

 

30,00

15,00

 

7

 

Miejsce parkingowe, abonament miesięczny – bus

 

170,00

 

8

 

Miejsce parkingowe, abonament dwutygodniowy – bus

 

85,00

 

9

 

Miejsce parkingowe  – abonament tygodniowy –bus

 

42,50

 

10

 

Miejsce parkingowe, abonament miesięczny – autokar

 

220,00

 

11

 

Miejsce parkingowe, abonament dwutygodniowy – autokar

 

110,00

 

12

 

Miejsce parkingowe  – abonament tygodniowy – autokar

 

60,00

 

13

Kaucja za kartę/ brelok/ klucz uprawniający do wjazdu na parking

 ( kaucja jest zwracana po zakończeniu usługi)

 

20,00

 

1. Cennik obowiązuje całą dobę na wszystkich obiektach MOSiR.

2. Parkingi niestrzeżone, monitorowane.

3. Podane ceny zawierają podatek VAT, zgodnie z obowiązującymi przepisami

4. Dyrektor MOSiR lub upoważniony przez Dyrektora zarządzający obiektem może 

   w uzasadnionych przez usługobiorcę przypadkach, udzielić zniżki od ustalonych cen.

 

 • FIT SPORT    
 • FIT PROFIT   
 • MULTISPORT
 • MEDICOVER SPORT
 • PZU SPORT

Звертаємо Вашу увагу, що ми не проводимо уроки плавання з інструктором для дітей з України.

 
Наш великий басейн має глибину від 1,20 до 1,80 метра. Тут можуть купатися діти, які вміють самостійно плавати у воді.
 

Дітям до шести років - 1 PLN квиток, старше шести років - пільговий квиток, опікуну та дорослому - звичайний квиток.

Необхідні купальник, шапочка для басейну та тапочки.

 

We would like to draw your attention to the fact that we do not conduct swimming lessons with an instructor for children from Ukraine.

Our large pool has a depth of 1.20 to 1.80 meters. Children who can swim in the water can swim here.

1 PLN ticket for children under 6 years of age, discounted ticket for children over 6 years of age, regular ticket for guardians and adults.

Need a swimsuit, pool hat and slippers.

Obowiązuje od  01.03.2023r. 


W celu weryfikacji prosimy o kontakt: tel. 41 367 67 27.


Godz.PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
7.00-7.4540 40 30 30 40 40 40 
7.45-8.3040 40 40 40 40 40 40 
8.30-9.1540 40 40 40 40 40 40 
9.15-10.0040 40 40 40 40 20 40 
10.00-10.4540 40 40 40 40 20 40 
10.45-11.3040 40 40 40 40 20 40 
11.30-12.1540 40 40 40 40 40 20 
12.15-13.0040 40 40 40 40 40 20 
13.00-13.4540 40 40 40 40 40 40 
13.45-14.3040 40 40 40 40 40 40 
14.30-15.1530 25 40 30 40 40 
15.15-16.0010 30 15 40 
16.00-16.4530 30 30 20 40 
16.45-17.3040 40 
17.30-18.1540 40 
18.15-19.0040 40 
19.00-19.4515 10 40 40 
19.45-20.3010 10 25 25 40 40 
20.30-21.1530 10 30 30 35 40 40 
21.15-22.0040 40 40 40 40 40 40 

Powrót