MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  04 czerwca 2024, 18:47

  Duże zainteresowanie Piątką dla Bartka w Kielcach. Były też biegi dla dzieci

  Prawie tysiąc osób wzięło udział w niedzielę, 2 czerwca, w popularnym biegu charytatywnym 12. Piątka dla Bartka. Start i meta były na naszym stadionie lekkoatletycznym. Stawka zawodników była wyjątkowo mocna.

  Fot. Patryk Ptak/Kamil Bielaszewski

  W biegu głównym, którego trasa wynosiła 5 kilometrów, rywalizowało ponad 500 osób, a w biegach dla dzieci ponad 300. Bartek razem z rodzicami Karoliną i Damianem też stanął na starcie tego biegu. Tym razem dopisali też mocni, utytułowani zawodnicy - Tomasz Biskupski, Sylwester Lepiarz - reprezentant Polski w biegach górskich i Piotr Jaśtal. Wyniki nie był jednak najważniejsze, liczył się szczytny cel. 

  Fot. Patryk Ptak/Kamil Bielaszewski

  Piątka dla Bartka to charytatywny bieg, z którego całkowity dochód przekazany zostaje Bartkowi. Jest to 13 letni wiecznie uśmiechnięty chłopak, który urodził się bez lewej stopy. Dwanaście lat temu, rodzice Bartka - Karolina i Damian, wspólnie postanowili zrobić coś, co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie mógł biegać. Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać". Na początku było kilka kilka kilometrów, z czasem kilkanaście, półmaraton i w końcu pierwszy w życiu maraton! Wraz z kilometrami rosła również liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać".

  Fot. Patryk Ptak/Kamil Bielaszewski

   

  Powrót