MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  04 czerwca 2024, 18:42

  Młodzi triathloniści rywalizowali w zawodach Tri-Pop Cup Kielce 2024

  Najmłodsi triathloniści rywalizowali w zawodach Tri-Pop Cup Kielce 2024. Była to impreza towarzysząca Pucharowi Europy w triathlonie. Dzieci w wieku od 9 do 14 lat wystartowały na dystansach dostosowanych do wieku.


  Fot. Miasto Kielce

  Imprezą towarzyszącą była rywalizacja najmłodszych triathlonistów, czyli Tri-Pop Cup Kielce 2024. To mini cykl zawodów organizowany przez Polski Związek Triathlonu wraz z organizatorami lokalnymi. Głównymi odbiorcami są dzieci w wieku od 9 do 14 lat, czyli dzieci biorące udział w zajęciach prowadzonych w ramach programu szkółek triathlonowych „Tri-Pop", lecz nie jest to warunek konieczny do udziału w zawodach. Tego typu imprezy mają na celu popularyzację triathlonu, ale również jego odmian, czyli aquathlonu i duathlonu, które również mają pełnić funkcję naborową do dyscypliny.


  Fot. Miasto Kielce

  Z dobrej strony w tej rywalizacji pokazali się reprezentanci kieleckich klubów. Małgorzata Góźdź z klubu SportLove Kielce zdobyła srebrny medal wśród młodziczek. Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli przedstawiciele Akweduktu Kielce - Antonina Różycka, Mikołaj Cieślicki i Antek Śliwiński.


  Fot. Miasto Kielce


  Fot. Miasto Kielce


  Fot. Miasto Kielce


  Fot. Miasto Kielce

  Fot. Miasto Kielce
  Powrót