MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  04 czerwca 2024, 18:30

  Puchar Europy w triathlonie po raz pierwszy odbył się w Kielcach. Były ogromne emocje!

  Po raz pierwszy w historii w Kielcach odbył się Puchar Europy w triathlonie. Wystartowało 49 zawodniczek i 108 zawodników z 23 krajów. Były ogromne emocje, tłumy kibiców i wspaniała walka o zwycięstwo i przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

  Fot. Miasto Kielce

  Wśród kobiet zwyciężyła Anabel Knoll z Niemiec - 25:00, druga była Franka Rust - 25:03, a trzecia Julia Brocker - 25:09. Szósta była Polka Magdalena Sudak.

  Wśród mężczyzn triumfował Samuel Dickinson z Wielkiej Brytanii - 22:10, drugi był Henry Graf z Niemiec - 22:12, trzeci Jonathan Brownlee z Wielkiej Brytanii - 22:13. Polak Maciej Bruździak został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. 

  Fot. Miasto Kielce

  Niektórzy triathloniści walczyli o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wśród nich był trzykrotny medalista olimpijski, Brytyjczyk Jonathan Brownlee.

  - Bardzo się cieszę, że taka gwiazda wystartowała w Kielcach. Ma już na koncie trzy medale igrzysk olimpijskich - złoty, srebrny i brązowy - mówił Filip Szołowski, były zawodnik Akweduktu Kielce i reprezentacji Polski, który po raz pierwszy zorganizował zawody tej rangi w rodzinnym mieście. Trzeba przyznać, że organizacja była na najwyższym poziomie, co podkreślali uczestnicy zawodów. 

  Fot. Miasto Kielce

  Najlepszych triathlonistów dekorowała między innymi prezydentka Kielc Agata Wojda.

  Fot. Miasto Kielce

   

  Powrót