MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  28 maja 2024, 08:01

  Rozpoczęliśmy regenerację murawy na Suzuki Arenie przed kolejnym sezonem w PKO BP Ekstraklasie

  Korona Kielce w sobotę zakończyła sezon w PKO BP Ekstraklasie. Utrzymała się na najwyższym poziomie rozgrywek. Na Suzuki Arenie rozpoczęły się prace, które mają jak najlepiej przygotować murawę do rundy spotkań w rundzie jesiennej.

  Regenerację murawy rozpoczęliśmy po ostatnim domowym meczu Korony z Ruchem Chorzów. Wykonaliśmy wertykulację z zebraniem filcu. Zabieg ten miał na celu poprawę przepuszczalności wody i powietrza w górnej warstwie gleby. Na prośbę sztabu szkoleniowego wstrzymaliśmy się z dalszymi pracami, aby drużyna mogła na płycie Suzuki Areny przygotować się do meczu z Lechem Poznań. 

  Od poniedziałku ruszyliśmy pełną parą i wykonaliśmy koszenie na wysokość pół cala, aerację z wykorkiem ze szczotkowaniem i usunięciem zebranego materiału. W ciągu następnych dwóch dni planujemy zasypać boisko piaskiem i wczesać go w otwory po aeracji. Ten zabieg poprawi gospodarkę wodną w warstwie wegetacyjnej, ułatwi przedostawanie się wody, powietrza i składników odżywczych do korzeni i pobudzi trawę do wzrostu. 

  Na koniec zasilimy murawę nawozem w formie opryskowej i posypowej i wykonamy dosiew nasion. Wymienimy też niewielkie fragmenty najbardziej zużytej trawy przed bramkami. Mimo, że oceniam stan boiska po sezonie na bardzo dobry, uważam za niezbędne wykonanie tych prac, gdyż zapewnią one zdrową i wytrzymałą murawę na trudne jesienne warunki atmosferyczne - powiedział Robert Łataś, greenkeeper w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Powrót