MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  27 maja 2024, 14:27

  Gladiatory Orlen Superligi 2024 uroczyście wręczone w Hali Legionów po meczu Industrii z Orlen Wisłą

  W niedzielę, 26 maja, w Hali Legionów odbyło się wręczenie wyróżnień Gladiatory Orlen Superligi 2024. Są to prestiżowe nagrody przyznawane najlepszym piłkarzom ręcznym w danym sezonie.

  Kapituła złożona z dziennikarzy sportowych oraz ekspertów wyłoniła najlepszych szczypiornistów, którzy otrzymali nominacje do Gladiatorów. Następnie wybór zwycięzców wkroczył w decydującą fazę. W każdej z kategorii o zwycięstwie decydowali kibice (40% wagi głosów) oraz sami zawodnicy i sztaby szkoleniowe klubów ORLEN Superligi (60% wagi głosów).

   

  Fot. Industria Kielce

  Dwoma Gladiatorami w tegorocznym plebiscycie może poszczycić się dwóch zawodników. Taras Minotsky z Górnika Zabrze oraz Gergo Fazekas z ORLEN Wisły Płock. Taras Minotskyi otrzymał Gladiatora w kategorii Boczny Rozgrywający Sezonu oraz tej najbardziej prestiżowej – Zawodnik Sezonu. Z dubletu w prestiżowym plebiscycie może cieszyć się również Gergo Fazekas, który otrzymał statuetki w kategoriach Odkrycie oraz Środkowy Rozgrywający Sezonu. Podczas tegorocznej Kapituły zgromadzeni dziennikarze i eksperci zdecydowali, że Gladiator w kategorii „Odkrycie Sezonu” będzie nosił imię Pawła Kotwicy, byłego wieloletniego dziennikarza Echa Dnia, specjalizującego się w piłce ręcznej.

  Fot. Industria Kielce

  Tomasz Strząbała został Trenerem Sezonu. Związany z Kielcami doświadczony trener przed startem sezonu (podobnie jak Minotskyi), zmienił barwy Grupy Azoty Unii Tarnów na Górnika Zabrze, co od razu było zauważalne w grze zespołu ze Śląska. Górnik jest drużyną, która wykonała w tym sezonie ogromny progres, szczególnie jeśli chodzi o grę w defensywie. 

   

  Obrońcą Sezonu w ORLEN Superlidze został Michał Olejniczak z Industrii Kielce, który pod okiem Talanta Dujszebajewa z roku na rok notuje coraz większy progres w grze. Jego klubowy kolega Artiom Karaliok został Obrotowym Sezonu, a Skrzydłowym Sezonu Arkadiusz Moryto, również z Industrii. 

   

  Marcel Jastrzębski z Orlen Wisły Płock został uznany Bramkarzem Sezonu, Paweł Podsiadło z Grupy Azoty Unii Tarnów został Królem Strzelców, a Kamil Adamski Wyborem Sezonu. SuperGladiator trafił do Mateusza Jachlewskiego, byłego wieloletniego zawodnika Vive Kielce. 

  Powrót