MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  27 maja 2024, 14:23

  Industria Kielce w finale przegrała z Orlen Wisłą Płock i została wicemistrzem Polski

  Industria Kielce została wicemistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W drugim meczu, który odbył się w niedzielę, 26 maja, również po rzutach karnych przegrała z Orlen Wisłą Płock. W regulaminowym czasie był remis 20:20.

  Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 20:20 (10:9), w karnych 7:8

  Industria Kielce: Wałach, Mestrić, Wolff 17/36 - Wiaderny, Kounkoud, A. Dujszebajew 3, Tournat 1, Karacić 4, Moryto 7, D. Dujszebajew 2, Thrastarson, Paczkowski, Surgiel, Paczkowski, Gębala 3, Karaliok, Nahi.

  Orlen Wisła Płock: Alilović 0/7, Jastrzębski 7/20 - Fazekas 7, Zarabec 3, Lucin 3, Serdio 2, Dawydzik 2, Krajewski 2, Mihić 1, Samoiła, Susnja, Sroczyk, Daszek, Terzic, Mindegia, Piroch.

   

  Mecz był zacięty i niezwykle emocjonujący. 15 sekund przed jego zakończeniem, Industria objęła prowadzenie 20:19 po bramce Arkadiusza Moryty. Orlen Płock wyrównał w ostatniej sekundzie. W karnych zespół z Płocka zwyciężył 8:7 i to on w Hali Legionów cieszył się ze zdobycia mistrzostwa Polski. W rywalizacji o złoto zwyciężył 2:0. 

   

  Fot. Industria Kielce/Kamil Bielaszewski Echo Dnia

  - W sporcie nie ma monopolu na wygrywanie. Napisaliśmy piękną historię, która trwała 12 lat. To jest wyczyn godny zapamiętania. Każda seria się kończy. Mamy dużo motywacji, by w nowym sezonie odrobić wszystko. Nasz cały sztab jednym głosem mówi, że nasi zawodnicy to lwy. Chłopaki skazani na pożarcie nie raz, nie dwa, udowadniali, że walczyli do ostatniego tchu. Oczywiście, ktoś powie, że można się było lepiej zachować w karnych. Ale karne to loteria, to ogromna presja, zmęczenie. Nie mamy pretensji do graczy. Po tym meczu stan rywalizacji powinien być 1:1, bo w pierwszym spotkaniu do karnych w ogóle dojść nie powinno - powiedział drugi trener Industrii Krzysztof Lijewski.

  Fot. Industria Kielce/Kamil Bielaszewski Echo Dnia

  Powrót