MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  27 maja 2024, 12:57

  Korona Kielce wygrała z Lechem Poznań i utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie!

  Piłkarze Korony Kielce w ostatniej 34. kolejce PKO BP Ekstraklasy wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań 2:1 po dwóch bramkach Jewgienija Szykawki i utrzymali się na najwyższym szczeblu rozgrywek!

  Lech Poznań - Korona Kielce 1:2 (1:0)

  Bramka: Mikael Ishak 45+2 -Jew gienij Szykawka 56, 65.

  Korona: Dziekoński - Zator, Trojak, Kwiecień, Pięczek - Hofmeister - Podgórski (81. Takać), Krogstad (46. Dalmau), Remacle (56. Fornalczyk), Trejo (46. Błanik) - Szykawka (85. Konstantyn).

  Lech: Mrozek - Czerwiński (67. Dziuba), Salamon, Milić, Andersson - Pereira, Murawski, Karlström (75. Kwekweskiri), Marchwiński, Velde (75. Ba Loua) - Ishak.

  Sędziował: Daniel Stefański z Bydgoszczy. 

  Żółte kartki: Ishak, Karlström, Murawski, Velde, Milić, Mrozek (Lech), Krogstad, Podgórski, Hofmeister, Kwiecień, Dalmau, Trojak, Fornalczyk (Korona).

  Czerwona kartka: Marchwiński (Lech, 52 minuta, brutalny faul).

  Widzów: 20 653.

   

  Korona Kielce po dobrym meczu wygrała na wyjeździe z Lechem Poznań. A ponieważ Warta Poznań przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:3, podopieczni trenera Kamila Kuzery zapewnili sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Po spotkaniu fetowali utrzymanie ze swoimi kibicami, którzy wspierali drużynę z trybun poznańskiego stadionu. 

   

  Fot. Korona Kielce

  - Nie będę rozmawiał o meczu. Proszę uszanujcie to. Potrzebujemy wszyscy dystansu do całego sezonu, czasu i odpoczynku, naładowania baterii i poważnych rozmów. Jesteśmy szczęśliwi, to na pewno. Korona pozostaje w miejscu, na które zasługuje. Dzisiejszy mecz był spięciem całego sezonu, który był bardzo emocjonujący, ale też dziwny dla nas. Najważniejszy jest efekt końcowy. Towarzyszyło temu dużo emocji, których nie opisze. Nie chciałbym, aby ktoś był w mojej skórze, trenera z Kielc, który musiał to przeżyć. Nikomu tego nie życzę - powiedział po meczu w Poznaniu trener Korony Kamil Kuzera.

   

  Fot. Korona Kielce

  Korona zakończyła sezon 2023/2024 na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Mistrzem Polski została Jagiellonia Białystok, która zgromadziła 63 punkty. 

  Powrót