MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  13 maja 2024, 12:00

  W ostatnich "Czwartkach Lekkoatletycznych" w Kielcach rywalizowało prawie 200 uczniów

  Prawie 200 uczniów rywalizowało w wiosennych zawodach z cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne", które odbyły się 9 maja na naszym stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza 1 w Kielcach.

  W czwartek na naszym obiekcie rywalizowali uczniowie głównie z Kielc, ale byli też między innymi młodzi zawodnicy z Oleśnicy w powiecie staszowskim. 

  - W piłeczce palantowej były ostatnio dwa wyniki powyżej 40 metrów.  Tradycyjnie już było bardzo dużo startujących w biegu na 60 metrów i w skoku w dal. To bardzo wartościowe zawody i mam nadzieję, że będą kontynuowane. Dzieci integrują się między sobą, integrują się z koleżankami i kolegami z innych szkół. Jest fajna zabawa i sportowa rywalizacja. Jest też szansa, żeby znaleźć sportowy talent. Pamiętam, że jak przychodziłam ze swoimi uczniami na te zawody, to wyróżniał się Paweł Tietierin, który był dobrym lekkoatletą, a dziś jest cenionym trenerem w KKL Kielce. "Czwartki" pozwalają wychwycić takie perełki, a później są szlifowane w klubach. MOSiR jest też otwarty na osoby niepełnosprawne. Miałam jednego ucznia z niedowładem kończyn, dla którego udział w tych zawodach był bardzo dużym wyzwaniem, ale i przeżyciem. To bardzo ważne, że takie osoby też mogą uczestniczyć w zawodach - mówiła Zdzisława Tylmanowska, która sędziowała ostatnie "Czwartki Lekkoatletyczne".  

   

  Kolejne "Czwartki Lekkoatletyczne" odbędą się 23 maja, następne 28 maja. Początek o godzinie 11.00. Zapraszamy uczniów do sportowej rywalizacji w tych popularnych zawodach, w których przygodę z "królową sportu" zaczęło wielu wybitnych dziś lekkoatletów.
  Załączniki:
  Powrót