MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  02 kwietnia 2024, 13:08

  Wysokie zwycięstwo Industrii Kielce z Zagłębiem Lubin. W środę w Hali Legionów mecz Ligi Mistrzów z GOG

  Piłkarze ręczni Industrii Kielce po zwycięstwie z Zagłębiem Lubin 47:26 w 26. kolejce Orlen Superligi wygrali rundę zasadniczą rozgrywek. W 1/8 finału zmierzą się z MMTS Kwidzyn.

  Industria Kielce - Zagłębie Lubin 47:26 (24:16)

  Industria: Mestrić, Wałach - Olejniczak 6, Wiaderny 5, Kounkoud 8, Tournat 3, Moryto 8, Dujszebajew 7, Thrastarson 1, Gębala 4, Karaliok 5.
  Zagłębie:
  Byczek, Schodowski - Hluszak 2, Gębala 3, Krupa 3, Krysiak 5, Michalak 2, Drozdalski 5, Bekisz 1 Cz, Iskra 1, Perdyc 1, Kałużny 1, Kozłowski, Rutkowski 2.

   

  - Nie podeszliśmy do meczu z Zagłębiem jak do świątecznego treningu. Nasi zawodnicy dali z siebie sto procent. Ze względu na napięty kalendarz trener Talant Dujszebajew rotuje składem. Mimo dziewięciu zawodników w polu i dwóch bramkarzy fajnie było patrzeć z boku na ambicję, zaangażowanie zawodników. Nie było straconych piłek. Arkadiusz Moryto rzucał się po piłkę, Michał Olejniczak wkładał głowę tam, gdzie inni baliby się włożyć nogę. To jest budujące - mówił Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

   

  Fot. Anna Benicewicz Miazga

  Po wygranej nad Zagłębiem piłkarze ręczni Industrii zapewnili sobie pierwsze miejsce na koniec fazy zasadniczej. W fazie 1/8 finału zagrają z MMTS Kwidzyn. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 15. Rewanż tydzień później o godzinie 16 w Hali Legionów.

   

  Fot. Anna Benicewicz Miazga

  Wcześniej, bo w środę, 3 kwietnia, w Hali Legionów kibiców czekają emocje związane z meczem Ligi Mistrzów. Zawodnicy Industrii zagrają rewanżowy mecz z duńskim GOG. Początek o godzinie 18.45. 

  Powrót