MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  21 marca 2024, 09:47

  Będą wiosenne "Czwartki Lekkoatletyczne". Pierwsze zawody w Kielcach 18 kwietnia

  Znamy już terminy wiosennych zawodów z cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne", które będą się odbywać na naszym stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza 1.

  Pierwsze zawody zaplanowane są na 18 kwietnia, kolejne na 25 kwietnia, 30 kwietnia, 9 maja - godz. 11.00. Prawo startu mają wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Każdy zawodnik podczas jednych zawodów może rywalizować w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej).

  Do punktacji zaliczone będą następujące konkurencje: dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

  Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

  I grupa wiekowa rocznik 2011

  II grupa wiekowa rocznik 2012

  III grupa wiekowa rocznik 2013 i młodsi.

  "Czwartki Lekkoatletyczne" to popularne w całym kraju zawody, w których w młodości startowało wielu późniejszych utytułowanych lekkoatletów, medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych.

  Organizatorem zawodów w Kielcach jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Dział Organizacji Imprez Sportowych, telefon 664 920 603 e-mail: marketing@mosir.kielce.pl

  Zachęcamy do udziału w "Czwartkach Lekkoatletycznych".

  Załączniki:
  Powrót