MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  18 marca 2024, 07:06

  Remis Korony z Pogonią Szczecin. Na Suzuki Arenie było ponad 10 tysięcy kibiców

  Piłkarze Korony Kielce w 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy zremisowali na Suzuki Arenie z Pogonią Szczecin 2:2. Teraz w rozgrywkach nastąpi reprezentacyjna przerwa.

  Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2:2 (2:0)

  Bramki: Nono 23, Dawid Błanik 42, Kamil Grosicki 54 z karnego, Alexander Gorgon 67.
  Korona:
  Dziekoński - Zator, Malarczyk, Trojak, Pięczek - Hofmeister - Podgórski (82. Konstantyn), Remacle, Nono, Błanik (70. Czyżycki) - Szykawka (82. Dalmau).
  Pogoń:
  Cojocaru - Wahlqvist, Zech (72. Borges ), Malec, Koutris - Gamboa (46. Gorgon), Biczachczjan (46. Kurzawa), Przyborek (78. Wędrychowski), Ulvestad, Grosicki - Koulouris.

  Żółte kartki: Hofmeister, Nono, Remacle (Korona), Gorgon, Koutris (Pogoń).
  Sędziował:
  Piotr Lasyk (Bytom).
  Widzów:
  10 417.

   

  Fot. Korona Kielce

  Korona bardzo dobrze zagrała do przerwy. Prowadziła 2:0 po bramkach Hiszpana Nono i Dawida Błanika. W drugiej połowie Pogoń odwróciła losy spotkania i emocjonujący mecz zakończył się remisem 2:2. 

  Fot. Korona Kielce

  Frekwencja na naszym obiekcie znów była wysoka - mecz obejrzało 10 417 kibiców.

  - Możemy mieć pretensje do sędziów i nie wiadomo do kogo jeszcze, ale to my jesteśmy winni, że nie zdobyliśmy trzech punktów. Było dużo pozytywnych rzeczy w naszej grze, znacznie więcej niż w ostatnich meczach z Cracovią i Rakowem. Szkoda, że nie wygraliśmy – mówił pomocnik Korony Jacek Podgórski.

  Korona po rozegraniu 25. kolejek zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Następny mecz rozegra 1 kwietnia - na wyjeździe z Widzewem Łódź - początek spotkania o godzinie 17.30. 

  Powrót