MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  15 marca 2024, 08:14

  Od 16 marca będzie można korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów w Kielcach

  Od soboty, 16 marca, będzie można korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji mieszkańców będzie 300 jednośladów. Ceny pozostają bez zmian.

   

  W ubiegłym sezonie ten sposób poruszania się po Kielcach cieszył się dużym zainteresowaniem. Rowery były wypożyczane 144 tysiące razy. Użytkownicy spędzili na nich łącznie 66 tysięcy godzin, przejechali 454 tysiące kilometrów.

  W tym roku rowery będzie można wypożyczać z 58 stacji z czego z trzech nowych - między innymi przy ulicy Witosa w okolicy ronda Praw Kobiet i przy rondzie Czwartaków. 

  Od najbliższego weekendu na ulicach Kielc pojawi się 255 rowerów tradycyjnych, 30 elektryków, 10 jednośladów typu cargo i 5 tandemów. Ceny pozostają bez zmian. Za pół godziny jazdy na jednośladzie bez wspomagania elektrycznego zapłacimy złotówkę. Tyle samo kosztować będzie kolejne pół godziny, 2 złote druga godzina jazdy, 3 złote trzecia, a każda następna 4 złote.

  Za wypożyczenie roweru elektrycznego na pół godziny zapłacimy 1,5 zł. Tyle samo kosztuje kolejne pół godziny jazdy na „elektryku”. Za drugą godziną zapłacimy 3 zł, za trzecią 4,5 zł a za następne godziny – 5 zł.

  Wypożyczenie cargo lub tandemu to koszt 2 zł za pierwsze pół godziny, 2 zł za drugie pół godziny. Druga godzina kosztuje 4 zł, trzecia godzina 6 zł a każda kolejna 8 zł. 10 zł system będzie pobierał od użytkownika jeżeli ten pozostawi rower poza strefą stacji.

  Dla chętnych są też abonamenty miesięczne na 50 godzin, za które zapłacimy 40 złotych. Karnet ważny jest 30 dni od momenty zakupu lub do momentu wykorzystania limitu godzin. Osoby, które posiadają Kielecką Kartę Miejską i mają wykupiony bilet miesięczny Zarządu Transportu Miejskiego, mogą kupić karnet przejazdowy za 10 zł. Bilet miesięczny ZTM można zakupić w biurze obsługi oraz punktach sprzedażowych ZTM w Kielcach.

  Z kolei osoby posiadające Miejską Kartę są upoważnione do zniżki 20 zł na zakup karnetu przejazdowego oraz do zniżki 50% na opłatę za czas wypożyczenia. Kartę można założyć w obsługującej ją aplikacji – szczegóły na stronie https://miejskakarta.pl.    

  Korzystanie z Kieleckiego Roweru Miejskiego jest bardzo proste. Wystarczy pobrać aplikację Roovee, którą można bezpłatnie zainstalować na smartfonie. Następnie należy zasilić konto przelewem lub kartą. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie kodu QR z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i rozpoczęcie jazdy. Po zakończeniu korzystania z roweru użytkownicy muszą pamiętać o domknięciu ręcznie blokady i zakończeniu przejazdu w aplikacji.

  Możliwe jest również wypożyczenie za pomocą SMS, poprzez wysłanie wiadomości o treści „start numer_roweru”, np. „start 1627629”, na numer telefonu +48 500 70 70 70. Po prawidłowym zeskanowaniu kodu QR za pomocą aplikacji, albo podaniu prawidłowych danych konsultantowi Biura Obsługi Klienta/poprzez sms, następuje odblokowanie ROOVEE LOCK CONTROL.

  Wszystkie informacje oraz regulamin Kieleckiego Roweru Miejskiego są na stronie www.kielce.bike.


   

  Powrót