08 marca 2024, 20:31

W Mistrzostwach Kielc w pływaniu rywalizowało prawie 200 uczniów z klas V-VI

Prawie 200 osób z klas V-VI rywalizowało w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu, które 7 marca odbyły się na pływalni Foka. W punktacji drużynowej zdecydowane zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa 25.

Zawodnicy klas V-VI rywalizowali w następujących konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym, sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.

W punktacji drużynowej zdecydowanie najlepsza była Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc - 244 punkty, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Społecznych - 162 punkty, a trzecie Szkoła Podstawowa numer 11 - 107 punktów.

W rankingu medalowym zwyciężyła Katolicka Szkoła Podstawowa - 5 medali (wszystkie złote). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc - 13 medali (4 złote, 7 srebrnych, 2 brązowe), a trzecie Szkoła Podstawowa numer 4 - 3 medale (2 złote i 1 brązowy).

-Szkoła Podstawowa 25 wygrała z bardzo dużą przewagą. Mamy jeden rocznik 2012 w klubie Korona Swim Kielce. To grupa dwunastu osób, która zajęła dziewiąte miejsce w drużynowym wieloboju pływackim w Polsce. Ta grupa trenuje systematycznie, zajęcia są codziennie. mamy program rozpisany na najbliższe 4 lata. Przygotowujemy się do zawodów ogólnopolskich. Tutaj startowaliśmy w formie luźnej zabawy. Cieszymy się, że organizowane są takie zawody, gdzie mogą pokazać się na tle amatorów, osób, które nie trenują regularnie w klubach - powiedział Tomasz Żmiejko, trener pływaków Korony Swim Kielce.