16 stycznia 2024, 08:20

Zawodnicy Industrii Kielce trenowali w Hali Legionów. Kadrowicze jeszcze na EURO

Piłkarze ręczni Industrii Kielce po świąteczno-noworocznej przerwie wznowili treningi w Hali Legionów. W zajęciach uczestniczyło ośmiu zawodników. Dziesięciu graczy mistrza Polski uczestniczy w EURO 2024 w Niemczech.
    Na pierwszych zajęciach w Hali Legionów byli trzej bramkarze Miłosz Wałach, Nikodem Błażejewski, Sandro Mestrić, skrzydłowi Szymon Wiaderny, Cezary Surgiel i Arkadiusz Moryto oraz rozgrywający Tomasz Gębala i Paweł Paczkowski. Nie było Hassana Kaddaha, ponieważ trenuje z reprezentacją Egiptu. W przyszłym tygodniu do drużyny dołączy obrotowy Artiom Karaliok.

- Wszystkim przydał się odpoczynek od siebie, reset głów. Tamten rok był bardzo intensywny, nie tylko ze względu na mecze, ale i podróże. Była duża presja związana z wynikami. Ta przerwa była potrzebna, żeby każdy spędził czas z rodzinami, odpoczął. Runda rewanżowa będzie bardzo ciężka. Skończą się mistrzostwa Europy, wskoczymy na karuzelę, będą mecze ligowe i Liga Mistrzów. Będzie bardzo dużo spotkań do rozegrania - powiedział Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

Z zawodników uczestniczących w EURO 2024 w Niemczech najszybciej do Polski wrócą Polacy. W poniedziałek, 15 stycznia, rozegrali ostatni mecz na tej imprezie - pokonali Wyspy Owcze 32:28 (15:15). Wcześniej wysoko przegrali z Norwegią i ze Słowenią i stracili szanse na wyjście z grupy.