27 grudnia 2023, 07:53

Porażka Industrii Kielce z Orlen Wisłą Płock. Pierwsza od 2011 roku w Hali Legionów

W zaległym meczu 11. serii Orlen Superligi piłkarze ręczni Industrii Kielce przegrali z Orlen Wisłą Płocką 28:29. Zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie zdobył Michał Daszek. Była to pierwsza wygrana gości w Hali Legionów od 2011 roku.

Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 28:29 (11:15)

Industria Kielce: Wałach, Wolff 9/37 - Olejniczak 3, Wiaderny, Kounkoud 2, Sićko 4, A. Dujszebajew 6, Tournat 1, Karacić 4, D. Dujszebajew, Moryto 2, Thrastarson 1, Surgiel, Gębala, Karalek 1, Nahi 4

Orlen Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski 10/37 - Daszek 1, Zarabec 5, Lucin 7, Piroch 2 Cz, Sroczyk, Serdio, Samoilka, Fazekas 3, Krajewski 3, Perez, Terzić, Dawydzik 4, Mihić 4, Mindegia.

Po pierwszej połowie zespół z Płocka prowadził 15:11. Pod koniec drugiej połowy mistrzowie Polski zaczęli odrabiać straty, ale ostatecznie przegrali jednym trafieniem. Spotkanie obejrzał komplet publiczności.

- Dziękuję i gratuluję moim zawodnikom za to, że nie opuścili rąk i wrócili do meczu. Mimo straty pięciu, sześciu bramek doszliśmy do remisu. Nie udało się wygrać i przegraliśmy. Trudno. Nie będziemy pisać pism i chodzić do sądów. Nawet kiedy przegrywamy, to nie postępujemy w taki sposób - podsumował mecz Talant Dujszebajew, trener Industrii Kielce.

- Lepszy rydz niż nic. Jednak bramka to nie jest jakaś wielka zaliczka i - w kontekście dwumeczu - sprawa nadal jest otwarta jeśli obie drużyny wygrają wszystkie inne mecze. W pewnym momencie mieliśmy stratę sześciu bramek, a doszliśmy na remis. Graliśmy u siebie i to naturalne, że chcieliśmy obronić swoją twierdzę. Nie udało się, ale ciężko byłoby w Płocku odrobić wyższą stratę - powiedział Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrza Polski.

To był ostatni mecz Industrii Kielce w tym roku. Kolejne emocje w Hali Legionów w 2024 roku.