18 grudnia 2023, 14:21

Koncertowa gra Industrii z Górnikiem. W środę w Hali Legionów mecz z Orlenem Wisłą Płock

Piłkarze ręczni Industrii Kielce pewnie wygrali mecz Orlen Superligi rozegrany w niedzielę, 17 grudnia, w Hali Legionów. Znakomita gra w ofensywie i defensywie przełożyły się na wysokie zwycięstwo z Górnikiem Zabrze - 41:23 (20:13).

Industria Kielce - Górnik Zabrze 41:23 (20:13)

Industria Kielce: Wałach, Wolff - Olejniczak 3, Wiaderny 2, Kounkoud 4, Sićko 8, A. Dujszebajew 6, Tournat 5, D. Dujszebajew 2, Thrastarson 2, Paczkowski 1, Gębala 1, Karalek 5, Nahi 2.

Górnik Zabrze: Wyszomirski, Ligarzewski - Bachko 2, Przytuła 2, Morkovsky 1, Dudkowski, Krawczyk, Tokuda, Minotskyi 7, Artemenko 4, Bogacz, Szyszko 2, Mauer, Wąsowski, Ilchenko 4, Kaczor 1.

Trzeci w tabeli Orlen Superligi Górnik Zabrze, prowadzony przez Tomasza Strząbałę, był rywalem Industrii Kielce w 17. kolejce spotkań. Od pierwszych minut spotkania świetnie dysponowany był Szymon Sićko. W 13. minucie kielczanie prowadzili 12:7, a połowę tego dorobku zawdzięczali właśnie Sićce.

Kielecka maszyna rozpędzała się coraz bardziej. W 26. minucie wyszła na dziewięciobramowe prowadzenie (bramka Szymona Wiadernego) 19:10. Z kolei 20. trafienie dla mistrzów Polski zdobył Nicolas Tournat na 120 sekund przed końcem pierwszej połowy. Ostatecznie do przerwy Industria Kielce wygrywała 20:13. Był to efekt ponad 70-procentowej skuteczności w ofensywie.

Druga połowa była koncertowa w ataku. Skuteczność po całym meczu wyniosła aż 72 proc. Do popisów w ofensywie dołożono grę obronną.

- Ten mecz był naszą wizytówką. Chcielibyśmy, żeby w każdym spotkaniu nasza drużyna tak wyglądała. Na pewno słowa kluczowe, które mogą podsumować dzisiejsze spotkanie to: intensywność, spokój, determinacja i powtarzalność. W każdym aspekcie gry w piłkę ręczną byliśmy na bardzo wysokim poziomie. Dobra gra w obronie, szczególnie na początku meczu, wybiła zabrzanom myśl o korzystnym wyniku. Bardzo dużo przechwytów i bramek po kontrataku pozwoliło nam na szybką ucieczkę. Potem mogliśmy kontrolować całe spotkanie - powiedział Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

A już w środę, 20 grudnia, kolejne wielkie emocje w Hali Legionów. O godzinie 20.30 rozpocznie się bardzo ciekawie zapowiadający się mecz Industria Kielce - Orlen Wisła Płock.