12 grudnia 2023, 13:08

Mikołajkowy mecz w Hali Legionów. Industria Kielce wygrała z Wybrzeżem Gdańsk

Industria Kielce pokonała Energę Wybrzeże Gdańsk 34:30 w meczu 15. kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych, który odbył się w Hali Legionów. MVP spotkania został bramkarz zespołu mistrza Polski Miłosz Wałach.

Industria Kielce - Energa Wybrzeże Gdańsk 34:30 (15:14)

Industria: Wolff, Wałach - Wiaderny 2, Surgiel, Nahi 2, Gębala 1, Sićko 5, D. Dujszebajew 1, Thrastarson 4, Olejniczak 1, A. Dujszebajew 5, Paczkowski 2, Karaliok 9, Tournat 2.

Miłosz Wałach miał 33% skuteczności w bramce. Odbił 14 z 43 rzutów rywali i został MVP spotkania.

- Nie jesteśmy w najlepszej dyspozycji. Pierwsze dwadzieścia minut w drugiej połowie było nieźle. Odskoczyliśmy na dziesięć bramek. Później zabrakło koncentracji i skuteczności. Nie jesteśmy do końca zadowoleni z tego meczu. Ich bramkarz odbił parę piłek, ale też nie wszystkie nasze sytuacje były dogodne. Wtedy jemu się lepiej broniło. Brakuje nam płynności w ataku, wyprowadzenia kontr i łatwych bramek - powiedział Miłosz Wałach, bramkarz Industrii Kielce.

Emocji na parkiecie nie brakowało, ale dużo działo się też poza boiskiem. Spotkanie przeciwko Enerdze Wybrzeżu Gdańsk rozgrywane było trzy dni po mikołajkach. Dlatego ten mecz nie mógł mieć innej niż mikołajkowa oprawa. Dlatego dla kibiców, zwłaszcza tych najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. W strefie zabaw za jedną z bramek czekały stoiska firm Fun Floor, Mega Klocki, Omega Party. Do dyspozycji najmłodszych fanów Industrii Kielce był również ogromny dmuchaniec, który zapewniła Bawialnia Kosia.

O mikołajkową atmosferę zadbali też członkowie grupy motocyklowej „Konecki Pikachu”. Z kolei w holu Hali Legionów odbyły się targi Iskra Business, na których swoje produkty prezentowali sponsorzy i partnerzy klubu.