MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  17 listopada 2023, 07:55

  W Hali Legionów powstaje Muzeum Historii Klubu. To będzie wyjątkowe miejsce dla kibiców

  W Hali Legionów przygotowywane jest Muzeum Historii Klubu. Gabloty z cennymi pamiątkami będą się znajdować w korytarzach prowadzących na trybuny po obu stronach obiektu, w którym mecze rozgrywają piłkarze ręczni Industrii Kielce.

  W pierwszym etapie zabudowanych i przeszklonych zostanie w sumie pięć wnęk pod trybunami znajdującymi się w naszym obiekcie. To właśnie tam znajdować się będą eksponaty związane z historią klubowej piłki ręcznej.

   

  Fot. Industria Kielce

  Kielecki klub apeluje o przekazywanie kolejnych eksponatów do muzeum. Do tej pory przekazano już między innymi koszulkę reprezentacji Polski Karola Bieleckiego, w której doznał fatalnego urazu oka w 2010 roku, piłkę z podpisami zawodników ówczesnej Iskry i THW Kiel wraz z biletem z 1998 roku, a także szaliki, koszulki, proporcje, fotografie z różnych okresów funkcjonowania klubu.

   

  Fot. Industria Kielce

  Eksponaty można przekazywać do końca listopada w klubowym sklepiku na parterze Hali Legionów w poniedziałki i piątki w godz. 8-18. Każda osoba decydująca się przekazać dany artefakt do Muzeum Historii Klubu będzie mogła zostać wymieniona w gronie darczyńców.

   

  - Muzeum powstaje za zgodą i aprobatą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prosimy kibiców, żeby przekazywali ciekawe pamiątki. Jestem przekonany, że to będzie wspaniałe miejsce - powiedział Paweł Papaj, wiceprezes Industrii Kielce.

  Powrót