MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  14 listopada 2023, 02:26

  Dotarł nowoczesny sprzęt do pielęgnacji murawy. Jest już wykorzystywany na Suzuki Arenie

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach wzbogacił się o nowy sprzęt do pielęgnacji murawy. Na stadion przy ulicy Ściegiennego dotarł nowoczesny ciągnik wyposażony w pług i przedni ładowacz.

  - O kondycję boiska zadba nowy aerator, a na murawę Suzuki Areny wjechała kosiarka, w środowisku greenkeeperów uznawana za najlepszą na świecie. Lada dzień dotrze urządzenie do pielęgnacji piłkarskich boisk syntetycznych i kosiarka ogrodowa. Wszystkie urządzenia będą służyć na obiektach sportowych należących do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach - powiedział Robert Łataś, greenkeeper.

  Dobiegają też końca prace przy wymianie murawy syntetycznej na bocznym boisku przy Suzuki Arenie. Na całej powierzchni zostało równomiernie wysypane i wczesane 120 ton piasku kwarcowego. Wartość całej inwestycji - modernizacji i remontu kompleksu piłkarskiego przy ulicy Ściegiennego 8 oraz zakup niezbędnych maszyn i urządzeń do utrzymania i pielęgnacji sportowych nawierzchni piłkarskich na potrzeby Akademii Piłkarskiej Korony Kielce to blisko 3,5 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyk wyniesie prawie 1 milion 668 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny miasta Kielce.

   

  Powrót