MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  07 listopada 2023, 13:36

  Trwa modernizacja boiska trawiastego na Orlętach. Będzie sztuczna nawierzchnia z certyfikatem FIFA

  Klub Orlęta Kielce przeprowadza modernizację boiska trawiastego przy ulicy Warszawskiej. Trwa proces niwelacji ostatniej warstwy podbudowy, na której zostanie rozłożona sztuczna trawa z certyfikatem FIFA, czyli Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Inwestycja jest realizowana z prywatnych środków, przy współpracy z miastem Kielce i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

  Powstanie obiekt ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.  Planowane zakończenie prac i oddanie boiska do użytku to 1 grudnia 2023 roku. Dostawcą trawy jest jeden z ośmiu producentów preferowanych przez FIFA.  Boisko będzie służyło wszystkim zespołom Akademii Piłkarskiej Orlęta Kielce oraz zespołowi seniorów grającemu w RS Active 4 Lidze Świętokrzyskiej. Będzie też mogło być wynajmowane przez inne kluby do treningów, meczów oraz turniejów.

   

  Fot. Mikołaj Opatowski/Echo Dnia

  - Zostały rozłożone trzy warstwy kruszywa, jest robione odwodnienie. Mamy już rozprowadzoną instalację elektryczną. W ciągu dwóch tygodni powinny być już zainstalowane maszty oświetleniowe, razem z oprawami. Wszystko idzie zgodnie z planem. Myślę, że 1 grudnia oddamy boisko do użytkowania. Centrum Sportu Kielce będzie jednym z najnowocześniejszych oraz najbezpieczniejszych boisk, które ma aprobatę FIFA - poinformował Dominik Fiuk, prezes Orląt Kielce.

   

  Fot. Mikołaj Opatowski/Echo Dnia

   

  Powrót