MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  30 października 2023, 20:06

  Muzeum Historii Klubu powstanie w Hali Legionów. Można już przekazywać pamiątki

  W Hali Legionów w Kielcach powstanie Muzeum Historii Klubu. To będzie szczególne miejsce dla kibiców Industrii Kielce. Można już przekazywać pamiątki na ten cel.

  Od 1965 roku kielecki klub wpisał się w historię kieleckiego sportu. W tym czasie zawodnicy zdobyli 29 medali mistrzostw Polski, w tym 20 z tego najcenniejszego złotego kruszcu, 17 zdobytych Pucharów Polski oraz pięć medali Ligi Mistrzów. To właśnie w Kielcach występowali i nadal występują najlepsi zawodnicy tej dyscypliny, pracowali i pracują najlepsi trenerzy tej dyscypliny nie tylko w kraju, ale i na świecie. To tutaj stworzono drużynę, która jest szanowana na arenie międzynarodowej.

  Tym najważniejszym w naszej historii osiągnięciem było wygranie prestiżowej Ligi Mistrzów w 2016 roku. Sukcesem były też dwa inne finałowe starcia kieleckiej ekipy z FC Barceloną oraz SC Magdeburgiem, które po fantastycznej walce i emocjonujących końcówkach zakończyły się niepowodzeniem. Klub Iskra Kielce funkcjonuje blisko 50 lat, choć drużyna występowała pod różnymi nazwami. Ale wszystkie z nich budowały kulturę sportu, tradycję czy tożsamość, wychowano w ciągu tego czasu nie tylko pokolenia kibiców, ale i zawodników. Przez dekady klub zdobył wiele trofeów, medali, statuetek. Dostarczył też niezapomnianych wrażeń, emocji i doświadczeń.

  - To wszystko chcemy pokazać w klubowym muzeum, które zaczynamy tworzyć. Będzie się ono mieściło w Hali Legionów, która jest nie tylko areną zmagań sportowych, ale też świadkiem historycznych momentów. Muzeum powstaje za zgodą i aprobatą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prosimy kibiców, żeby przekazywali ciekawe pamiątki. Jestem przekonany, że to będzie wyjątkowe miejsce dla kibiców piłki ręcznej - powiedział Paweł Papaj, wiceprezes klubu Industria Kielce.

  -Prosimy kibiców naszej drużyny, żeby przekazywali i udostępniali nam różne pamiątki związane z klubem. Przyjmiemy je w poniedziałki i piątki w klubowym sklepiku na parterze Hali Legionów w godzinach 8-16. Szczególnie zależy nam na tych pamiątkach, które są najstarsze. Chodzi między innymi o zdjęcia z pierwszych lat funkcjonowania klubu, bilety, piłki, flagi czy publikacje prasowe - dodał Paweł Papaj.

  Powrót