MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  22 maja 2023, 09:14

  Za nami XVII Rodzinna Majówka Rowerowa. Uczestniczyło w niej ponad 400 osób

  Ponad 400 osób uczestniczyło w XVII Rodzinnej Majówce Rowerowej z Kielc przez Kaczyn do Borkowa. Peleton poprowadził biskup Marian Florczyk, pomysłodawca tego wydarzenia.

  Po wspólnej modlitwie, poświęceniu uczestników Majówki i ich rowerów wyjątkowy peleton wyruszył w trasę. Przez Dyminy, Kaczyn dotarł do Borkowa.

   

  - Majówka odbywa się w okolicach daty urodzin Jana Pawła II. Taka jest idea tej imprezy, żeby uczcić pamięć naszego Ojca Świętego. Dlatego startujemy z Placu Świętego Jana Pawła II i jedziemy przez Dyminy i Kaczyn, gdzie w kościołach znajdują się pamiątki i relikwie polskiego papieża – mówił ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej i duszpasterz kieleckich sportowców. 

   

  Uczestnikom Majówki humory dopisywały. Na miejscu w Borkowie odbył się rodzinny piknik. Był też poczęstunek. Wszyscy podkreślali, że ta impreza jest bardzo potrzebna, ponieważ integruje kielczan, uczestniczy w niej wiele rodzin, które aktywnie, w miłej atmosferze spędzają czas. 

   GALERIA ZDJĘĆ 

  Organizatorami tego wydarzenia byli MOSiR Kielce, Caritas Diecezji Kieleckiej, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach, współorganizatorami Komenda Miejska Policji w Kielcach i Kuria Diecezjalna w Kielcach 

  Powrót