MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  19 maja 2023, 08:03

  Świetny mecz w Hali Legionów. Barlinek Industria Kielce z awansem do Final4!

  Drużyna Barlinek Industria Kielce w świetnym stylu pokonała Telekom Veszprem 31:27 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów i awansowała do EHF Final4 Ligi Mistrzów. Dokonała tego po raz szósty w historii klubu!

  Barlinek Industria Kielce - Telekom Veszprem 31:27 (18:12)

  Barlinek Industria Kielce: Wolff, Kornecki, Błażejewski – Nahi 3, Sanchez-Migallon 2, Wiaderny – T. Gębala 2, Sićko 6, Olejniczak – Karacić 2, D. Dujszebajew 3 – A. Dujszebajew 6 – Moryto 3 (1), Kounkoud – Karaliok, Tournat 4. 


  Telekom: 
  Corrales, Cupara - Strlek 3, Elisson – Lauge Schmidt 3 – Elderaa, Mahe 5 – Remili 7, Z. Ilić – Marguc 4 (3) – Pechmalbec 2, Nilsson 3 (2), Sipos. 

  Po wyjazdowym remisie 29:29 na Węgrzech, awans do EHF Final4 Ligi Mistrzów w Kolonii miał rozstrzygnąć się w Hali Legionów. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, obejrzało go 4500 kibiców. 

  Fot. Dawid Łukasik/Echo Dnia

  Gospodarze rozegrali świetny mecz i zasłużenie wygrali 31:27. Awansowali do Final Four, które w dniach 17-18 czerwca odbędzie się w Kolonii. 

  Fot. Dawid Łukasik/Echo Dnia

  - Jestem bardzo szczęśliwy, gratuluję mojemu zespołowi. Mam bardzo dużo szacunku do zespołu z Veszprem i do Nedima. Jest mi przykro, że nie mógł z nami zostać. Z nim w drużynie nasz potencjał byłby wyższy o dwadzieścia pięć czy trzydzieści procent. Nedim, naprawdę jesteś wspaniałym zawodnikiem, co pokazałeś dziś po raz kolejny. Dziś mamy wielkie zwycięstwo, ale już w niedzielę czeka nas kolejne ważne starcie, nasz największy cel w tym sezonie – mecz o mistrzostwo Polski przeciwko drużynie Orlen Wisła Płock - powiedział Talant Dujszebajew, trener zespołu Barlinek Industria Kielce.

  Powrót