MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  18 maja 2023, 09:02

  Sobota 20 maja - rower miejski za 1 zł – od północy do północy.

  Z okazji organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach „Rodzinnej Majówki Rowerowej”, KIELECKI ROWER MIEJSKI zaprasza gorąco wszystkich do korzystania z rowerów miejskich. Od północy z 19 na 20 maja przez następne 24 godziny rowery: standardowe, elektryczne i tandemy wypożyczyć można będzie za symboliczną złotówkę na cały czas trwania wydarzenia – do godz. 24

  Garść statystyk dotyczących Kieleckiego Roweru Miejskiego (KRM)

  Łączna liczba przejazdów od czasu uruchomienia KRM - czyli połowy października ubiegłego roku - wynosi ok. 30800.

  Od początku sezonu 2023 tj. od 1 kwietnia z roweru miejskiego zarówno kielczanie, jak i przyjezdni korzystali 23200 razy, a w bieżącym miesiącu liczba ta osiągnęła już 10700.
  Te 23200 przejazdów to w sumie 82600 kilometrów przejechanej trasy w łącznym czasie 14950 godzin.

  Średnio wypożyczenie trwa 29 minut, jego trasa wynosi 3,4 km a prędkość przejazdu 9,1 km/h.

  Kilka losowych ciekawostek dotyczących stacji rowerowych.

  Nieprzerwanie od uruchomienia systemu prym wiodą 3 stacje: stacja nr 47 "Aleja Solidarności Politechnika", nr 1 "Rynek" oraz nr 31 "Warszawska Galeria". Ruch na tych stacjach to 20% całego ruchu, jaki notuje KRM.
  Najpopularniejszym połączeniem jest to pomiędzy stacjami nr 1 "Rynek" i nr 47 "Aleja Solidarności Politechnika".
  Jest także kilka mniej popularnych jak np. pomiędzy stacją 52 "Śląska" a stacją 22 "Czarnów". Tej trasy nie pokonał jeszcze żaden użytkownik.

  Stacje takie jak nr 44 "Zagnańska" i 12 "Karczówkowska" to stacje, na które wyjeżdzający z nich rowerzysta mało kiedy wraca. Odwrotnie, stacją, która notuje najwięcej "pętli" (zwrot roweru na tej samej stacji, na którym był wypożyczony) jest np. stacja o numerze 55 "Kochanowskiego" gdzie blisko 50% przejazdów kończy się z powrotem na niej samej.

  Stacja 44 "Zagnańska" to także stacja, na której liczba wyjazdów znacząco góruje nad liczbą przyjazdów. Po przeciwnej stronie mamy takie stacje jak 16 "Podkarczówka" czy 8 "Park Baranowski" na których to popularniejszym jest zwrot roweru.

  I to by było na tyle tym razem, jeśli chodzi o "suche" liczby. Mamy nadzieję, że sobota także będzie sucha i słoneczna.

   

  Przy okazji zachęcamy również mieszkańców miasta Kielce do wyrobienia miejskiej karty mieszkańca. Jest ona zupełnie darmowa, można ją założyć w aplikacji na telefonie, a jeśli nie potrzebujemy wersji fizycznej - plastikowej - to ta w smartfonie ma taką samą funkcjonalność. Karta posiada szerokie zastosowanie, ale jeśli chodzi o rower miejski, to jej posiadaczom naliczana jest o połowę mniejsza kwota za czas przejazdu. Karta uprawnia także do zakupu karnetu przejazdowego KRM z 50% rabatem.
  Dodatkowe informacje uzyskamy na stronie pod adresem https://miejskakarta.pl/

  Alternatywą na tańsze przejazdy jest wykupienie biletu miesięcznego komunikacji miejskiej ZTM. Uprawnia on do nabycia wyżej wymienionego karnetu przejazdowego KRM za 1/4 ceny - czyli 10 zł, zamiast standardowych 40 zł.

  Życzymy udanej i pogodnej soboty.  Powrót