MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  15 maja 2023, 16:03

  Znani zawodnicy, dobre wyniki na 14. Memoriale Zdzisława Furmanka w Kielcach

  Dobrą obsadę miał 14. Memoriał Zdzisława Furmanka, który odbył się w niedzielę na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Kielcach. Wystartowało prawie 200 lekkoatletów na czele z medalistami mistrzostw świata i Europy.

  Cieszę się, że lekkoatleci wrócili do domu i odbywają się tu znowu ważne zawody. Byłbym chyba najbardziej szczęśliwą osobą, gdyby udało się zorganizować u nas zawody rangi mistrzostw Polski - powiedział Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

   

  Podczas Memoriału Zdzisław Furmanka świetny wynik zanotował 17-letni oszczepnik Roch Krukowski z Warszawianki. Rzucił 80,34 metra, co jest najlepszym w tym roku wynikiem na świetnie wśród juniorów (zawodnicy do lat 18).

   

  - Uważam, że to będzie pierwszy polski oszczepnik, który będzie rzucał w granicach 95 - 97 metrów - powiedział Grzegorz Furmanek, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  W ciekawym konkursie pchnięcia kulą zwyciężył Michał Haratyk z wynikiem 20, 24 m. Wyprzedził Jakuba Szyszkowskiego - 19,74 m. Rzut dyskiem kobiet wygrała Daria Zabawska - 58,94 m.

  W rzucie młotem kobiet Katarzyna Furmanek z KKL Kielce była czwarta z wynikiem 66.37 m. Zwyciężyła Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość - 70,71 m. Na ósmej pozycji została sklasyfikowana Wiktoria Wijas z KKL - 58,39 m. 

  W skoku o tyczce Zofia Jastrząb z KKL Kielce pokonała wysokość 3,80 m. W trójskoku z dobrej strony pokazała się Karolina Młodawska z KKL Kielce, podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego. Uzyskała wynik 13,23 m. - Jak na pierwszy start to dobry wynik. Na treningach jeszcze nie skakałam z pełnego rozbiegu. Jest jeszcze dużo do poprawy. Nie ma jeszcze odpowiedniej skoczności, ale to przyjdzie z czasem. Najważniejsze starty czekają mnie pod koniec czerwca - mówiła Karolina Młodawska. 

  Powrót