08 maja 2023, 13:17

Korona Kielce wygrała z mistrzem Polski! Wielkie emocje na Suzuki Arenie

W 31. kolejce PKO Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na Suzuki Arenie z Rakowem Częstochowa 1:0. Zwycięską bramkę w spotkaniu z mistrzem Polski zdobył w 36 minucie Jakub Łukowski.

Korona Kielce - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

Bramka: Jakub Łukowski 36 z karnego.
    Korona: Zapytowski - Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag - Petrow (76. Kwiecień) - Podgórski (67. Godinho), Takać (67. Szpakowski), Nono, Łukowski (76. Błanik) - Szykawka (86. Kostorz).
    Raków: Kovacević - Racovitan (38. Długosz), Arsenić, Svarnas - Tudor, Papanikolaou, Berggren (38. Lederman), Silva - Koczerhin (62. Cebula), Piasecki (62. Gutkovskis), Nowak (75. Wdowiak).
    Sędziował: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.
    Żółte kartki: Zator, Takać, Kwiecień (Korona) -  Piasecki, Berggren, Svarnas, Cebula, Arsenić, Papanikolaou (Raków).
    Widzów: 14 300.

Piłkarze Korony Kielce rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę. Jak przyznał, było to najlepsze 45 minut jego zespołu w tym sezonie. Wygrana z Rakowem Częstochowa znacząco przybliżyła Koronę Kielce do utrzymania w PKO Ekstraklasie. Było to ciekawe i niezwykle emocjonujące widowisko,

- Ten mecz powinien być zakończony wcześniej, bo świetna okazje miał Kacper Kostorz. Marceli Zapytowski poślizgnął się w 95 minucie, miał pecha, ale dziś Opatrzność była z nami. Nasi zawodnicy zapracowali na zwycięstwo i za to im chwała. Nie możemy jednak stracić czujności. Dopóki są matematyczne szanse na spadek, to musimy robić swoje cały czas. Cieszę się, że po głupiej porażce, zareagowaliśmy zwycięstwem z mistrzem Polski. Od początku mieliśmy narrację, że jeżeli zapracujemy, to będziemy pod koniec sezonu mieli w Kielcach mini europejskie puchary. Pierwszy mecz wygraliśmy i czekamy na Lecha Poznań. Mam nadzieję, że będzie równie fantastyczna atmosfera i komplet publiczności. To się należy temu zespołowi - powiedział trener Kamil Kuzera.

Po rozegraniu 31. kolejek Korona Kielce zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Nad 16. Śląskiem Wrocław, który jest na pierwszym miejscu spadkowym, ma sześć punktów przewagi. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Jak wygląda terminarz Korony? 12 maja zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice (godzina 18), 19 maja na Suzuki Arenie z Lechem Poznań (godzina 20.30) i będzie to ostatni w tym sezonie pojedynek na naszym obiekcie, a 27 maja na wyjeździe z Widzewem Łódź (17.30).

Tytuł mistrza Polski na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie Raków Częstochowa. Stało się tak dlatego, że Legia Warszawa przegrała z Pogonią Szczecin 1:2. Po powrocie do Częstochowy z przegranego meczu w Kielcach, piłkarze Rakowa mogli świętować mistrzostwo Polski.