08 maja 2023, 12:41

Rekordowa frekwencja. Mecz Korony z Rakowem na naszym obiekcie obejrzało 14 300 kibiców!

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się niedzielny mecz 31. kolejki PKO Ekstraklasy na Suzuki Arenie. Zwycięski pojedynek Korony Kielce z Rakowem Częstochowa obejrzało 14 300 kibiców!

Już w sobotę było wiadomo, że na trybunach naszego stadionu zasiądzie komplet kibiców. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem z kilku powodów. Korona Kielce grała z mistrzem Polski, był to dla niej niezwykle ważny mecz w walce o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. W dodatku był to 500. mecz Korony w ekstraklasie.

Kielecki zespół wygrał 1:0 po bramce Jakuba Łukowskiego z rzutu karnego. Przez całe spotkanie na Suzuki Arenie był znakomity doping dla podopiecznych Kamila Kuzery, za co szkoleniowiec podziękował na pomeczowej konferencji prasowej.

- Fantastyczna atmosfera, fantastyczny wynik, zrobiliśmy duży krok w stronę utrzymania, kolejne mecze przed nami. Dziękuję drużynie za serce, które oddała i grę w piłkę, którą pokazała. Chcieliśmy utrzymać intensywność przez cały mecz. Klasa rywala zmusiła nas do tego, żeby tę piłkę odbierać wyżej, bo gdy zaparkujesz “autobus”, to możesz mieć kłopoty i one były w drugiej połowie. Broniliśmy się skutecznie, mieliśmy “setkę”, na zamknięcie meczu. Plan wykonaliśmy w 100 procentach, a pierwsza połowa w naszym wykonaniu była najlepsza w tym sezonie - powiedział trener Korony Kamil Kuzera.

Mecz obejrzało 14 300 kibiców. To rekordowa frekwencja na Suzuki Arenie w tym sezonie.