KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    14 grudnia 2022, 08:03

KKL ma 18 lat. Jego zawodnicy zdobyli 131 medali mistrzostw Polski

Kielecki Klub Lekkoatletyczny ma 18 lat. W tym czasie zawodniczki i zawodnicy startujący w jego barwach zdobyli łącznie 131 medali mistrzostw Polski, z czego 52 miejsca na podium wywalczyli w ostatnich czterech latach.

KKL Kielce, którego zawodnicy trenują między innymi na naszych obiektach - obecnie w Hali Legionów,  powstał 11 grudnia 2004 roku. Przez 18 lat funkcjonowania klubu jego barwy reprezentowało ponad 1000 zawodniczek i zawodników.

2022 rok KKL kończy z dorobkiem 15 medali mistrzostw Polski i jest to najlepszy wynik w historii klubu. Warto podkreślić udział sześciu wychowanek w imprezach rankingi mistrzostw Europy. Natalia Biskupska, Oliwia Bełczew i Zuzanna Pałyga reprezentowały Polskę podczas mistrzostw Europy U18 w Jerozolimie. Katarzyna Furmanek i Karolina Młodawska reprezentowały Polskę podczas mistrzostw Europy seniorów w Monachium. Sabina Jarząbek kilka dni temu zadebiutowała w reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy w biegach przełajowych we włoskim Turynie. Pobiegła na dystansie 8 kilometrów, zajęła 37 miejsce.