06 grudnia 2022, 12:58

Korona testowała i wygrała sparing z Górnikiem na stadionie przy ulicy Kusocińskiego

Korona Kielce wygrała sobotni mecz kontrolny z Górnikiem Łęczna 4:0. Sparing odbył się na naszym stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach, a sztab szkoleniowy Korony testował w nim trzech zagranicznych piłkarzy.
    Korona Kielce - Górnik Łęczna 4:0 (1:0)

Bramki: Dalibor Takać 14, Jakub Łukowski 63, Hubert Szulc 80, Marcin Szpakowski 82.
    Korona (I połowa): Zapytowski - Więckowski, Malarczyk, Petrow, Memolla - Sewerzyński, Podgórski, Takać, Deaconu, Kiełb - Śpiączka (23. Szykawka). (II połowa): Forenc - Danek, Trojak, Seweryś, Konstantyn - Błanik, Strzeboński (73. Nojszewski), Szpakowski, Gonzalez, Łukowski (73. Szulc) - Paulauskas.
    Górnik (I połowa): Gostomski - Turek, Biernat, Zbozień, Kwiatkowski - Tkacz, Kryeziu, Pierzak, Szramowski, Grzeszczyk - Sobol. (II połowa): Woźniak - Dziwniel, Lykhovydko, Cisse, Kwiatkowski (74’ Gulczyński), Desaidze (87' Golba), Kobylarczyk, Lewkot, Szramowski (74. Czelej), Krykun (87. Szałach), Podliński.

W Koronie testowani byli zagraniczni piłkarze - Litwin Gytis Paulauskas, Albańczyk z włoskim paszportem Hysen Memolla i Hiszpan David Gonzalez Plata "Nono". Pomocnik z Hiszpanii prawdopodobnie zasili kielecki zespół, a Litwin i Albańczyk nie przekonali sztabu szkoleniowego do swoich umiejętności.

Do 16 grudnia piłkarze Korony będą trenować w Kielcach na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Później rozpoczną przerwę świąteczno-noworoczną. Od 2 od 15 stycznia będą przebywać na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi. Po powrocie do Polski ostatnim sprawdzianem formy przed wznowieniem rozgrywek będzie dla podopiecznych trenera Kamila Kuzery pojedynek z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.