22 sierpnia 2022, 10:17

Dwie kielczanki startowały na mistrzostwach Europy w Monachium

Zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Monachium, w których reprezentanci Polski wywalczyli aż 14 medali. Na tej imprezie startowały też dwie zawodniczki KKL Kielce - Karolina Młodawska i Katarzyna Furmanek.

Katarzyna Furmanek, której trenerem jest tata - Grzegorz Furmanek rywalizowała w rzucie młotem. Nie awansowała do finału mistrzostw Starego Kontynentu. Z wynikiem 67,62 m zajęła 14. miejsce wśród 26 zawodniczek rywalizujących w dwóch grupach eliminacyjnych konkursu rzutu młotem.

Karolina Młodawska, trenowana przez Zdzisława Lipińskiego, w Monachium startowała w trójskoku. W najlepszej próbie uzyskała 12,87 m i ostatecznie została sklasyfikowana na 21. pozycji. Był to debiut zawodniczki KKL Kielce w reprezentacji Polski.