KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    19 lipca 2022, 13:09

Ekstraklasa znowu na Stadionie Miejskim. Remis Korony z Legią

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się rozegrany na naszym obiekcie mecz Korony Kielce z Legią Warszawa w PKO Ekstraklasie. Sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a obejrzał je komplet kibiców - 14 515.

Bramkę dla Legii zdobył w 73 minucie Ernest Muci, wyrównał pięknym strzałem pod poprzeczkę Jakub Łukowski w 83 minucie. Goście od 61 minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, otrzymał Mateusz Wieteska.

Na Stadionie Miejskim, czyli Suzuki Arenie panowała wspaniała atmosfera. Mecz obejrzał komplet kibiców, byli w tym gronie byli reprezentanci Polski - Stefan Majewski, Dariusz Dziekanowski, Jacek Zieliński, Michał Gębura. Na spotkaniu był też Mirosław Kalita, który jest asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza.

W drugiej kolejce PKO Ekstraklasy Korona Kielce zagra 23 lipca na wyjeździe z Cracovią (godzina 17.30), a kolejny pojedynek na Stadionie Miejskim, czyli Suzuki Arenie, zostanie rozegrany 1 sierpnia. Rywalem podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego będzie Śląsk Wrocław.