30 maja 2022, 08:08

Ale to był mecz! Korona wygrała z Chrobrym i wraca do ekstraklasy!

Po pełnym dramaturgii meczu Korona Kielce wygrała finałowy baraż z Chrobrym Głogów 3:2 i wywalczyła awans do ekstraklasy. Zwycięską bramkę w 119 minucie spotkania zdobył kapitan Żółto-Czerwonych Jacek Kiełb.

Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 (1:2, 2:2)

Bramki: Adam Frączczak 18, 64 z rzutu karnego, Jacek Kiełb 119 - Mikołaj Lebedyński 38, Michał Rzuchowski 39.
    Korona: Forenc – Danek, Petrow, Malarczyk, Corral – Szpakowski (46. Sewerzyński), Takać (69. Oliveira) – Podgórski (106. Łukowski), Frączczak, Błanik (69. Kiełb) – Szykawka (81. Zarandia).
    Chrobry: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Bougaidis, Michalec, Ziemann – Kolenc (78. Machaj), Mandrysz – Bochnak (84. Tupaj), Rzuchowski, Piła – Lebedyński (106. Van Der Heijden.
    Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
    Żółte kartki: Takać, Corral, Malarczyk, Petrow - Rzuchowski, Michalec, Ilków-Gołąb, Piła.
    Czerwona kartka: Błanik 120+4 (będąc na ławce).

Widzów: 14 129.

Mecz był pełen dramaturgii, w regulaminowym czasie było 2:2 i potrzebna była dogrywka. W niej klasę pokazał Jacek Kiełb, który w 119 minucie zdobył bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do PKO Ekstraklasy.

-Trudno wyobrazić sobie lepszy scenariusz niż ten, że "Ryba", który jest legendą Korony, w końcówce dogrywki przesądza o naszym awansie. Cały czas wierzyliśmy w ten sukces, mimo że czasem było pod górkę i cel osiągnęliśmy. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping - mówił po spotkaniu Piotr Malarczyk, obrońca Korony.