27 maja 2022, 08:01

W niedzielę Korona zagra z Chrobrym. To jedno z najważniejszych spotkań w historii!

Piłkarze Korony Kielce pokonali Odrę Opole 3:0 i w niedzielę w finałowym barażu o awans do PKO Ekstraklasy zmierzą się na Stadionie Miejskim w Kielcach z Chrobrym Głogów. To jedno z najważniejszych spotkań w historii Korony rozpocznie się o godzinie 20.45. Zapraszamy!

W półfinałowym spotkaniu barażowym Korona Kielce wygrała z Odrą Opole 3:0, a na listę strzelców w pisali się Jacek Podgórski w 5 i 39 minucie oraz Adam Frączczak w 31 minucie strzałem z rzutu karnego.

Korona: Forenc - Adrian Danek (46. Szymusik), Malarczyk, Petrow (62. Zebić), Corral - Podgórski, Szpakowski, Takač (72. Gąsior), Frączczak, Błanik (58. Łukowski) - Kiełb (59.  Szykawka).

Odra: Sapielak - Szrek (82. Tkocz), Żemło, Kostrzycki, Kędziora (61. Hrebeń), Klimek - Mikinič (61. Janus), Niziołek, Trojak, Nowak - Czapliński.

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Żółte kartki: Danek, Gąsior, Podgórski (Korona) - Trojak (Odra).

Widzów: 7030.

- Gratulacje dla zawodników i kibiców, którzy świetnie nas dopingowali. To jest pierwszy krok i trzeba postawić jeszcze drugi, bo naszym marzeniem jest awans do ekstraklasy. Udanie zrewanżowaliśmy się na Odrze, skuteczność w pierwszej połowie była po naszej stronie - mówił po meczu Leszek Ojrzyński, trener Korony.

W niedzielę na naszym obiekcie jedno z najważniejszych spotkań w historii Korony Kielce. O 20.45 w finale baraży kielecki zespół zagra z Chrobrym Głogów, który w drugim półfinale pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0. Zwycięzca finałowego meczu awansuje do PKO Ekstraklasy! Serdecznie zapraszamy na ten pojedynek.