13 grudnia 2021, 11:03

Piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock

W niedzielnym meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy PGNiG Superligi piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce pokonali w Hali Legionów Orlen Wisłę Płock 27:26. W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa do 5 lutego.

Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 27:26 (14:11)
    Łomża Vive Kielce: Wolff  – Nahi 9, Sanchez-Migallon – Sićko 5, Gębala – Karacić 2, Olejniczak – Vujović 3, A. Dujszebajew – Moryto 3 – Karaliok 5.

Orlen Wisła: Morawski, Witkowski - Mihić 3, Krajewski 3 (1) – Szita 2, Terzić, Kosorotow 4 (1) – Mindeghia 1, Żytnikow 2 – Daszek 5 – Komarzewski – Serdio 6, Susnja.

Sędziowali: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (Macedonia Północna).

Widzów: 4000.

W 52 minucie mistrz Polski prowadził już 26:21 i wydawało się, że spokojnie wygra z kilkubramkową przewagą. Zespół z Płocka w końcówce zaczął odrabiać straty i po rzucie Siergieja Kosorotowa tuż przed końcową syreną doprowadził do stanu 27:26 dla gospodarzy.

- Każde zwycięstwo nad Wisłą cieszy, bo to dobra ekipa, która z roku na rok gra coraz lepiej. Nie za bardzo uśmiecha nam się jednak wygrana jedną bramką, bo w trakcie spotkania prowadziliśmy nawet pięcioma golami. Szkoda tej przewagi. Wisła zagrała dobry handball, dzięki czemu piłka wciąż jest w grze i losy mistrzostwa rozstrzygną się w maju w Płocku. Można powiedzieć, że do przerwy prowadzimy jedną bramką, więc to my jesteśmy bliżej mistrzostwa. W Płocku zwykle grało nam się bardzo dobrze, ostatnio raczej tam wygrywamy, więc jesteśmy optymistycznie nastawieni do dalszej rywalizacji o tytuł - powiedział po meczu w Hali Legionów Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Vive Kielce.

- Gratulacje dla gospodarzy za zwycięstwo. Tak samo gratuluję moim zawodnikom, bo zagraliśmy naprawdę dobry mecz, a w końcówce pokazaliśmy, że stać nas na wiele. Mimo złego wyniku, nie straciliśmy głowy i odrobiliśmy straty. To dla nas bardzo ważne, że utrzymaliśmy koncentrację do samego końca - podsumował spotkanie Xavier Sabate, trener Orlen Wisła Płock.

W rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi teraz przerwa do 5 lutego.