MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  15 listopada 2021, 08:22

  Piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce po trudnym meczu wygrali ze Stalą Mielec

  W meczu PGNiG Superligi rozegranym w sobotę w Hali Legionów piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce wygrali z Handball Stalą Mielec 35:28. Do przerwy niespodziewanie przegrywali 14:17.

  Łomża Vive Kielce - Handball Stal Mielec 35:28 (14:17)
  Łomża Vive Kielce: Wolff, Kornecki – Surgiel 5, Olejniczak 2 – Kulesz 6, Gębala, Sićko 1 – Karacić 3, Thrastarson 2 – A. Dujszebajew 2 – Moryto 9 (5) – Tournat 2, Domagała 3. 

  Handball Stal: Procho, Dekarz - Osmola 2, Graczyk 3 (3), Krupa – Adamczuk 4, Ivanović 2, Sobut – Monczka 2, Wałyncow 1 – Smolikow 2, Ruhnke 4 – Wilk 1 – Pribanić 2, Petrović 5. 

  Do przerwy zanosiło się na sensację, ale w drugiej połowie mistrz Polski odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania. 

  Fot. Patryk Ptak/kielcehandball.pl

  - Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla naszej gry w pierwszej połowie. Była zbyt pasywna i statyczna w obronie, brakowało nam w niej komunikacji. Po przerwie nasza gra była już bardziej poukładana, było więcej chęci i ambicji. Dzięki temu w kilka minut odwróciliśmy losy meczu i potem kontrolowaliśmy wynik do końca - skomentował mecz Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Vive Kielce.

  Fot. Patryk Ptak/kielcehandball.pl

  - Do przerwy było ciężko. Gra wyglądała odwrotnie, niż sobie założyliśmy, bo to Stal kontrowała nas, a nie my ją. Można powiedzieć, że znaleźliśmy się w lekkich tarapatach, ale na szczęście w drugiej połowie wrzuciliśmy wyższy bieg i zapewniliśmy sobie zwycięstwo - powiedział Mateusz Kornecki, bramkarz Łomża Vive Kielce.  

  Powrót