KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    12 lipca 2021, 10:05

Korona Kielce pokonała w meczu kontrolnym Widzew Łódź

W drugim meczu kontrolnym rozegranym na Suzuki Arenie piłkarze Korony Kielce wygrali z Widzewem Łódź 2:0. Spotkanie odbyło się bez kibiców. Był to kolejny etap przygotowań do rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Korona Kielce – Widzew Łódź 2:0 (2:0)

Bramki: Jacek Podgórski 3, Adam Frączczak 17

Korona: I połowa: Zapytowski – Szymusik, Malarczyk, Koj, Sierpina – Podgórski, Gąsior, Oliveira, Łukowski – Kiełb, Frączczak; (II połowa); Szczerbal - Danek, Seweryś, Zebić, D. Lisowski – Górski, Petrović, Szpakowski, Pervan, Nojszewski – Bortniczuk oraz Sewerzyński, Jakub Rybus.

Widzew: Reszka – Stępiński, Grudniewski, Nowak, Zieliński - Hanousek, Letniowski, Gołębiowski, Kun, Danielak, Tomczyk oraz Wrąbel, Owczarek, Malec, Becht, Guzdek, Karasek, testowani.

Korona już w 3 minucie objęła prowadzenie po strzale Jacka Podgórskiego. Na 2:0 podwyższył Adam Frączczak w 17 minucie, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Łukasz Sierpina, który trafił do kieleckiego klubu z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

- Momentami brakowało dynamiki, czy szybkiego doskoku, jeśli chodzi o odbiór piłki. Ale jesteśmy zadowoleni, krok po kroku musimy budować swoją formę sportową. Na pewno wiele elementów w ataku pozycyjnym musimy jeszcze poprawić - podsumował sparing Dominik Nowak, trener Korony.