MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  22 kwietnia 2021, 07:36

  Troje Polaków powalczy w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie

  Troje reprezentantów Polski ma szanse na złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie. W Hali Legionów w Kielcach w finałach, które odbędą się w czwartek i piątek, powalczą Natalia Kuczewska, Barbara Marcinkowska i Jakub Straszewski.

   

  Natalia Kuczewska (48 kg/Mazur Ełk), Barbara Marcinkowska (69 kg/Pomorzanin Toruń) i Jakub Straszewski (91 kg/Champion Włocławek) powalczą o medale z najcenniejszego kruszcu. Finały kobiet odbędą się w czwartek, 22 kwietnia, w Hali Legionów, a finały mężczyzn w piątek, 23 kwietnia.

   

  O złote medale Natalia Kuczewska (48 kg) i Barbara Marcinkowska (69 kg) zmierzą się z reprezentantkami Indii – Gitiką i Arundhati Choudary. W piątek Jakub Straszewski zmierzy się w finale wagi ciężkiej z Kubańczykiem Jorge Luisem Felimonem Lobainą.

  W finałach najwięcej swoich przedstawicieli mają reprezentacje Indii i Rosji – po 8 zawodników i zawodniczek oraz Kazachstan – 6. W Hali Legionów trwa też swoisty mecz Europa – Azja. O złote medale powalczy 20 pięściarzy i pięściarek ze Starego Kontynentu oraz 19 z kontynentu azjatyckiego.

  Reprezentanci Polski na tej imprezie spisali się znakomicie. W sumie wywalczyli osiem medali. Brązowe "krążki" zdobyły Karolina Ampulska (54 kg/Wda Świecie), Wiktoria Tereszczak (64 kg/Ring Bielsko-Biała), Daria Parada (75 kg/Skorpion Szczecin), Martyna Jancelewicz (81 kg/Taurus Goleniów), Oliwia Toborek (+81 kg/Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa).

   

  W Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Hali Legionów rywalizuje ponad 400 pięściarzy. Jest to największa impreza odbywająca się obecnie w Polsce. Na finałach będą między innymi  prezydent Światowej Federacji Boksu Olimpijskiego AIBA Umar Kremlev, sekretarz generalny AIBA Istvan Kovacs oraz były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej, mistrz Europy amatorów w kategorii półciężkiej Dariusz Michalczewski.

  Powrót