MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  11 stycznia 2021, 07:59

  Korona rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej

  Piłkarze Korony Kielce 9 stycznia rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze. Pierwsze zajęcia w tym roku odbyły się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego.

   

  W pierwszym po urlopowej przerwie treningu wzięło udział 30 zawodników. Trener Maciej Bartoszek zaprosił na zajęcia pięciu piłkarzy z drugiego zespołu: Jakuba Konstantyna, Radosława Turka, Jakuba Rybusa, Miłosza Strzebońskiego oraz Huberta Zwoźnego. Na zajęciach było dwóch nowych piłkarzy - brazylijski napastnik Amarildo Balotelli, który jest zawodnikiem III-ligowego ŁKS Probudex Łagów oraz Rafał Kobryń. 21-letni obrońca został wypożyczony do kieleckiej drużyny z Lechii Gdańsk do 30 czerwca z opcją pierwokupu.

   

  - Chcemy wzmocnić każdą formację. Celujemy w piłkarzy, którzy grali w poprzedniej rundzie, a nie byli bez klubu. Jakub Osobiński pod koniec zeszłego roku przeszedł zabieg stawu kolanowego i jest w trakcie rehabilitacji, dlatego nie było go na pierwszym treningu. Piotr Basiuk odejdzie z klubu, rozwiązujemy z nim kontrakt za porozumieniem stron, ale można się spodziewać, że pożegnamy się jeszcze z innymi piłkarzami - mówił po pierwszym treningu Maciej Bartoszek, trener Korony.

   

  Przez kolejne dwa tygodnie piłkarze Korony będą trenować na własnych obiektach po dwa razy dziennie. Pierwsze spotkanie sparingowe kielecki zespół rozegra 23 stycznia w Sosnowcu z Zagłębiem.

  Powrót