MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  14 października 2020, 13:58

  Medale studentów UJK Kielce na Akademickich Mistrzostwach Polski

  W Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polsk w pływaniu. Świetnie spisali się studenci UJK Kielce, między innymi będący w kadrze olimpijskiej, najbardziej utytułowany w tym gronie Dominik Bujak.

   

  Drużynę UJK Kielce na zawodach znakomicie poprowadził trener dr Tomasz Winiarczyk, od lat związany z akademickim pływaniem. Zawodnicy UJK Kielce odnieśli ogromny sukces i właściwie każdy ze startujących przywiózł z tej imprezy medal, zarówno w startach indywidualnych, jak i w sztafetowych, czego zwieńczeniem było zdobycie przez męski zespół brązowego medalu w punktacji drużynowej wszystkich uniwersytetów.

   

  Kielecką uczelnię na akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie reprezentowali: Paulina Rogowska (medal indywidualnie i w sztafecie), Aleksandra Tomaszewska (medal indywidualnie i w sztafecie), Paulina Majos (punkty dla UJK), Marta Mikołajczyk (punkty dla UJK), Mikołaj Łukawski (medal indywidualnie i w sztafecie), Mykyta Ushkanenko (medal indywidualnie i w sztafecie), Łukasz Rosiak (punkty dla UJK).

   

  UJK Kielce reprezentowali również dwaj bracia Dominik i Piotr Bujak, którzy trenują na naszej pływalni MORS (medale indywidualnie i w sztafetach ), członkowie polskiej kadry narodowej, zarówno seniorów jak i młodzieżowców. I choć formuła mistrzostw Polski jest taka, że zawody odbywają się na dystansach sprinterskich, a nasi kadrowicze są średnio i długodystansowcami, to mimo wszystko zaprezentowali się znakomicie na lubelskiej pływalni, będąc bardzo mocnym punktem drużyny UJK.

   

  Dominik Bujak jest objęty szkoleniem kadry olimpijskiej. Przez ostatnie 3 tygodnie trenował w jednym z najlepszych tego typu ośrodków na świecie Gloria Sports Arena w Belek w Turcji. Dodajmy, że na co dzień Dominik Bujak, Piotr Bujak, Paulina Rogowska i Ola Tomaszewska trenują w klubie Salos Cortile Kielce pod okiem Iwony Kijewskiej i Marcina Przytuły.

   

  Powrót