KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  11 września 2020, 10:33

  W sobotę Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Można się jeszcze zapisać

  Można się jeszcze zapisać do udziału w 8. Pielgrzymce Rowerowej z Kielc na Święty Krzyż z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka. Odbędzie się w sobotę, 12 września

   

  Zbiórka będzie o godzinie 9.30 na placu świętego Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze, pielgrzymi wyruszą w trasę na Święty Krzyż o godz. 10:00. Wcześniej odbędzie się poświęcenie uczestników pielgrzymki i ich rowerów oraz wspólna modlitwa.

  W pielgrzymce tradycyjnie weźmie udział ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej. -W tym roku w czasie pielgrzymki będziemy też pamiętać o setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. W Sanktuarium na Świętym Krzyżu ksiądz biskup Marian Florczyk będzie przewodniczył mszy świętej, która zaplanowana jest na godzinę 14.30 - powiedział ksiądz Krzysztof Banasik, jeden z organizatorów z ramienia Kurii Diecezjalnej w Kielcach. 

   

  Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w piątek do godziny 15.30 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach przy ulicy Leszka Drogosza 2 - Hala Legionów, pokój 104 oraz w sobotę przy katedrze od godziny 8.30. Opłata wynosi 10 złotych.

   

  Organizatorami tego wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kuria Diecezjalna, a współorganizatorem MPK Kielce.

  Powrót