KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  17 lipca 2020, 14:25

  Zdobywał medale na naszym obiekcie, teraz odnosi sukcesy szkoleniowe w Norwegii

  Pochodzący z województwa świętokrzyskiego Mariusz Woźniak jest cenionym trenerem lekkiej atletyki w Norwegii. Ostatnio odwiedził Kielce, stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Była okazja do wspomnień.

   

  Mariusz Woźniak pochodzi z powiatu staszowskiego, skończył Liceum Ogólnokształcące w Łopusznie, trenował w tamtejszym klubie WiR. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Szczecińskim wyjechał do Norwegii i tam do dziś mieszka z rodziną. Pracuje w klubie lekkoatletycznym Sportsklubben Vidar w Oslo. Jego zawodnicy mają na koncie kilkadziesiąt medali z mistrzostw Norwegii w różnych kategoriach wiekowych, startowali w mistrzostwach Europy.

  -W tym roku zacząłem półtoraroczne studia trenerskie w Norwegii, odpowiednik klasy mistrzowskiej w Polsce. Jako działacz też rozwijam swoje kompetencje. Wyniki są coraz lepsze, wszystko idzie w dobrym kierunku. Oby tak dalej – powiedział Mariusz Woźniak, który jest dyrektorem sportowym i głównym trenerem w klubie w Oslo. Jest również odpowiedzialny za grupę w biegach średnich w kadrze Norwegii do 23 lat.

   

  Mariusz Woźniak ma nadzieję, że stadion lekkoatletyczny w Kielcach zostanie zmodernizowany. - Kielce powinny dostać szansę, bo położenie obiektu, cała baza sportowe są znakomite do tego, by organizować zawody i zgrupowania. Można też zorganizować szkółkę lekkoatletyczną – dodał Mariusz Woźniak.

  On pamięta starty na tym stadionie. - W 2005 roku zdobyłem tu złoty medal mistrzostw Ludowych Zespołów Sportowych na 800 metrów i brązowy na 1500 metrów. Mam sentyment do tego obiektu – powiedział Mariusz Woźniak, szkoleniowiec pracujący w Norwegii.

  Powrót