KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  12 marca 2020, 07:51

  W Hali Legionów odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie

  Kielce będą organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn w boksie w 2020 roku. Odbędą się w dniach 2-9 listopada w Hali Legionów.

  O organizację tego wydarzenia Polska rywalizowała z Nikaraguą. Cieszę się, że AIBA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu – przyp. red.) przyznało nam organizację tego ważnego wydarzenia – powiedział kielczanin Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego. 


  Turniej odbędzie się w dniach 2-9 listopada w należącej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Hali Legionów w Kielcach. Wcześniej na tym obiekcie rozgrywany był Memoriał Leszka Drogosza - „Czarodzieja Ringu”.


  - Otrzymaliśmy dwie dobre oferty - z Polski i Nikaragui. To wiele znaczy dla rozwoju boksu młodzieżowego na świecie. Chcę pogratulować Polsce i życzyć Komitetowi Organizacyjnemu wspaniałej pracy w przygotowaniach do przeprowadzenia wspaniałej imprezy - mówił tymczasowy prezydent AIBA Mohamed Moustahsane dla oficjalnej strony Polskiego Związku Bokserskiego.

  Poprzednia edycja Młodzieżowych Mistrzostw Świata odbyła się w 2018 roku Budapeszcie. W tym roku gospodarzem imprezy będą Kielce.


  Fot. Echo Dnia
  W Hali Legionów w październiku 2019 roku rozgrywany był Międzynarodowy Turniej Bokserski w ramach Memoriału Leszka Drogosza. Organizacyjnie wypadł bardzo dobrze.


  Fot. Echo Dnia
  -Cieszę się, że Polska będzie organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Świata - mówi kielczanin Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego. 

  Powrót