KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  05 marca 2020, 13:35

  Uczniowie z klas VII – VIII rywalizowali w Mistrzostwach Szkół Podstawowych

  Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc wygrała punktację drużynową Mistrzostw Szkół Podstawowych. Na pływalni Foka na osiedlu Barwinek rywalizowali uczniowie z klas VII i VIII.

  Frekwencja była niższa niż na wcześniejszych zawodach, ale niektóre wyścigi były niezwykle emocjonujące.

  -Ja od kilku lat uczestniczę w tych zawodach. Dziś akurat nie poprawiłem rekordów życiowych, ale w sumie jestem zadowolony ze swoich startów. Na co dzień trenuję w Koronie Swim Kielce i myślę, że na kolejnych zawodach, gdzie będzie mocniejsza rywalizacja, poprawie swoje wyniki – powiedział Kacper Jasiński ze Szkoły Podstawowej 34 w Kielcach, który wygrał między innymi wyścig w klasach siódmych na 100 metrów stylem dowolnym z wynikiem 1:03.04.

  Wyróżnił się Kacper Jasiński ze Szkoły Podstawowej 34 w Kielcach. Wygrał między innymi wyścig na 100 metrów stylem dowolnym.

  Drugie miejsce zajął Wiktor Przytuła ze Szkoły Podstawowej numer 27 w Kielcach z wynikiem 1:03.39. To syn Marcina Przytuły, trenera Salosu Cortile Kielce, który prowadzi będącego w szerokiej kadrze olimpijskiej Dominika Bujaka. Na trzeciej pozycji uplasował się Dariusz Krawczyk ze Szkoły Podstawowej numer 25 z Kielc – 1:05.63.

  - Dobrze, że takie zawody są organizowane, na pewno są potrzebne. Z zawodników z naszej szkoły wyróżnili się Wiktor Przytuła i Patryk Koperek - powiedział Leszek Januchta ze Szkoły Podstawowej numer 27 w Kielcach.

  Dobrze wypadł też Wiktor Przytuła ze Szkoły Podstawowej numer 27, syn cenionego trenera Marcina Przytuły. 

  W punktacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa 25 z Kielc z dorobkiem 265 punktów. Druga była Szkoła Podstawowa 39 – 118 punktów, a trzecia Szkoła Podstawowa 27 – wywalczyła 115 punktów. Sklasyfikowano 14 szkół podstawowych. Najlepszych uczniów i szkoły dekorował między innymi Artur Sabat, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Najlepszych pływaków nagradzał między innymi Artur Sabat, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. 


  W zawodach wystartowali uczniowie z czternastu szkół podstawowych. 


  Kamil Janus ze Szkoły Podstawowej 25 zwyciężył na 50 metrów stylem motylkowym w klasach ósmych.

   

  Załączniki:
  Powrót