KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  03 marca 2020, 14:49

  W klasach V- VI również zwyciężyła Szkoła Podstawowa 25 z Kielc

  We wtorek na pływalni Foka na osiedlu Barwinek odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych – rywalizowali uczniowie z klas V – VI. W sumie wystartowało blisko 170 osób.

  Po mistrzostwach dla uczniów z klas I - II i III – IV przyszedł czas na klasy V i VI. Rywalizacja od początku była ciekawa i dostarczyła dużo emocji.

  Najlepiej wypadli uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 25 z Kielc, którzy zajęli pierwsze miejsce z dorobkiem 313 punktów. Na ten dorobek zapracowali chłopcy – 118 punktów i dziewczęta – 195 punktów. Dodajmy, że ta szkoła zwyciężyła też w punktacji drużynowej w klasach III - IV. 

  Na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa numer 28 – 204 punkty, na trzeciej Zespół Szkół Społecznych Kielce – 180 punktów. Sto punktów przekroczyła jeszcze Szkoła Podstawowa 39 z Kielc, która z dorobkiem 101 punktów zajęła czwartą pozycję. W sumie w mistrzostwach rywalizowali uczniowie z siedemnastu szkół podstawowych. Wśród osób, które dekorowały najlepszych zawodników i szkoły był Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.  

  Zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się w czwartek, 5 marca, na pływalni Foka na Barwinku. Rozpoczną się o godzinie 10, a do rywalizacji przystąpią uczniowie klas VII i VIII.Wystartują w następujących konkurencjach: 100 m stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców, 50 m stylem motylkowym dziewcząt i chłopców, 100 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców, 50 m stylem klasycznym dziewcząt i chłopców, 100 m stylem zmiennym dziewcząt i chłopców, sztafeta 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.  

  Powrót