02 marca 2020, 11:16

Ciekawe zawody o Puchar Prezydenta Kielc. KSZO najlepszy

Ponad 200 zawodników z 17 klubów z całej Polski rywalizowało w dwudniowych zawodach o Puchar Prezydenta Kielc, które odbyły się na pływalni Orka w Kielcach.

Dwudniowe zawody uroczyście otworzył Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, życząc wszystkim udanej, sportowej rywalizacji. Wyścigi były emocjonująca, padły rekordy okręgu i wiele rekordów życiowych.

Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR, uroczyście otworzył dwudniowe zawody.

W punktacji klubowej zwyciężył KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z dorobkiem 458 punktów – 220 punktów wywalczyli chłopcy, a 238 dziewczyny.

Świetnie wypadła Aleksandra Prasał z Korony Swim Kielce, która startowała w kategorii dzieci 11-letnich - poprawiła kilka rekordów okręgu.

-Z naszego klubu wystartowało 40 pływaków. Dobrze wypadli, ustanowili kilka rekordów życiowych, mimo że do tych zawodów przystąpiliśmy z marszu, bez specjalnych przygotowań. My zawsze z chęcią przyjeżdżamy na tę imprezę, bardzo fajne zawody, świetnie zorganizowane. Zawodnicy mają frajdę, bo zawsze są wartościowe nagrody, piękne medale robione na tę okazję. To jest dla nich super pamiątka. Na pewno zawsze miło wspominają start na tych zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Doping też mamy głośny, jest u nas dobrze zorganizowana grupa rodziców, która zawsze jeździ na zawody, a to pomaga dzieciom – powiedział trener KSZO Mariusz Firmanty, który prowadził ostrowieckich pływaków razem z Marcinem Pilińskim.

Pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrali punktację klubową i zdobyli Puchar Prezydenta Kielc.

Drugie miejsce zajęła Korona Swim Kielce – 255 punktów, trzecie Sparta Biłgoraj – 228 punktów, czwarte Piątka Konstantynów Łódzki – 203 punkty, piąte ORKA MOSiR Kielce – 133 punkty, szóste Centrum Staszów – 90 punktów.

Wystartowało ponad 200 pływaków z całej Polski, również z Kielecczyzny.

W niedzielę medale najlepszym pływakom wręczał Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.
    W niedzielę medale najlepszym pływakom wręczał między innymi Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.
    - Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali do nas na zawody. Cieszymy się z tego, że padły wartościowe wyniki i zapraszamy do nas za rok, na kolejne zawody - powiedział Piotr Karpiński, trener Orki MOSiR Kielce.
    Dobrze zaprezentowali się też gospodarze, pływacy Orki MOSiR Kielce, trenowani przez Piotra Karpińskiego. Zajęli piąte miejsce w punktacji klubowej.
    Dziękujemy Wodociągom Kieleckim za przekazanie upominków dla startujących uczestników.