KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  05 lutego 2020, 08:33

  Reprezentacja Polski Księży przed Euro zagrała w hali na Warszawskiej

  Reprezentacja Polski Księży, podobnie jak w poprzednich latach, w hali sportowej przy ulicy Warszawskiej w Kielcach rozegrała ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy w Pradze.

  To już tradycja, że księża w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozgrywają ostatni sparing przed wyjazdem na Euro. Zmierzyli się z oldbojami Korony Kielce i po pełnym emocji spotkaniu przegrali 3:6. -Wynik nie był w tym przypadku istotny. Najważniejsze, że nikt nie doznał kontuzji i mogliśmy się sprawdzić w rywalizacji z mocnym przeciwnikiem – powiedział Marek Parzyszek, trener Reprezentacji Polski Księży.


  Księża wystąpili w składzie: Michał Kacprzyk, Marek Łosak, Mateusz Jędrocha z diecezji kieleckiej oraz Marek Mazurek, Marcin Piecyk, Krzysztof Sosnowski, Paweł Derylak, Rafał Przeździak, Tomasz Winogrodzki.

  W Koronie zagrali: Sławomir Dąbrowski, Przemysław Cichoń, Piotr Pawłowski, Tomasz Krężołek, Erwin Zdziechowicz, Kamil Babiarczyk, Łukasz Gągorowski, Artur Duda, Rafał Kowalski.

   

  Mistrzostwa Europy Księży w halowej piłce nożnej rozpoczną się 18 lutego w Pradze. Na poprzedniej imprezie polscy kapłani wywalczyli brązowy medal. Teraz też są zaliczani do grona faworytów i liczą na to, że powiększą swoją kolekcję medali.  Fot. Echo Dnia

  Kapitan polskiej reprezentacji - ksiądz Marek Łosak, który pracuje w Pińczowie.  Fot. Echo Dnia
  Ksiądz Michał Kacprzyk z Chmielnika jest jednym z bramkarzy reprezentacji.   Fot. Echo Dnia
  Ksiądz Mateusz Jędrocha jest czołowym zawodnikiem reprezentacji w ofensywie.   Fot. Echo Dnia
  Reprezentacja Polski Księży i oldboje Korony Kielce przed sparingiem w hali sportowej przy ulicy Warszawskiej. 

  Powrót