KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  19 grudnia 2019, 11:25

  W Kielcach odbyło się XVII Spotkanie Opłatkowe Sportowców i Przyjaciół Sportu

  Już po raz siedemnasty w Kielcach odbyło się Spotkanie Opłatkowe Sportowców i Przyjaciół Sportu, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. -Na to spotkanie czekam cały rok – powiedziała Mirosława Sarna, olimpijka z Meksyku, mistrzyni Europy w skoku w dal.

  W Hali Widowiskowo – Sportowej w Kielcach w środowy wieczór zgromadzili się przedstawiciele władz miasta i województwa. Byli znani sportowcy – olimpijczycy, medaliści mistrzostw Polski i Europy, ale również ci najmłodsi, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem. Dopisali też trenerzy, prezesi klubów i związków sportowych, sędziowie, dziennikarze.


  -Jestem szczerze wzruszony tym, że tak licznie zaszczyciliście swoją obecnością nasze spotkanie opłatkowe. Szczególnie chciałbym powitać pierwszego sportowca wśród samorządowców – prezydenta Kielc Bogdana Wentę i księdza biskupa Mariana Florczyka, pierwszego kibica wśród duchownych, delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Sportowców. Witam również licznie przybyłe władze samorządowe z przedstawicielami Rady Miasta, wojewodę Rafała Nowaka, przedstawicieli związków i klubów sportowych, wszystkich tych, dla których sport jest ważny w życiu – mówił Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Fot. Echo Dnia

  Ksiądz biskup Marian Florczyk, wielki przyjaciel ludzi sportu, poświęcił opłatki i złożył wszystkim świąteczne życzenia. 

  Fot. Echo Dnia

  W roli gospodarza wystąpił Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. - Jestem szczerze wzruszony tym, że tak licznie zaszczyciliście swoją obecnością - mówił na początku spotkania opłatkowego. 

    

  Licznie reprezentowane były kluby sportowe, między innymi KKP Korona Kielce – było prawie 30 zawodników z rocznika 2006 i Kielecki Klub Lekkoatletyczny na czele z Mirosławą Sarną, olimpijką z Meksyku z 1968 roku, gdzie zajęła piąte miejsce w skoku w dal. -Jak co roku, czekałam na to spotkanie opłatkowe. Jest wiele osób ze świata sportu, są piękne kolędy i jest wspaniała atmosfera – podkreśliła Mirosława Sarna, która jest trenerem w KKL Kielce.

  Fot. Echo Dnia

  -Przez cały rok czekam na to spotkanie opłatkowe - mówiła Mirosława Sarna, olimpijka z Meksyku, obecnie trener KKL Kielce. Na zdjęciu łamie się opłatkiem ze Stanisławem Hojdą. 

  -Jak tylko mogę, to uczestniczę w tych spotkaniach. Miło jest się podzielić opłatkiem z ludźmi sportu, posłuchać przepięknych kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich. To jest piękne wprowadzenie do rodzinnej wigilii – powiedziała Karolina Młodawska z KKL, medalistka mistrzostw Polski w skoku w dal. Tym razem na to spotkanie przyszła ze swoim chłopakiem Arturem Marcem, bramkarzem Staru Starachowice, który wcześniej grał też w Koronie Kielce.

   

  -Bardzo fajnie, że jest takie spotkanie integrujące całe środowisko sportowe. Są osoby, które kochają sport, które lubią się ruszać. Można się wymienić doświadczeniami ze swoich dyscyplin i spotkać w innej sytuacji, w rodzinnej atmosferze. Rozbrzmiewają piękne kolędy, atmosfera jest już świąteczna – dzieliła się swoimi wrażeniami Wioleta Jończyk, biegaczka i instruktorka fitness.

   

  -Regularnie uczestniczę w spotkaniach opłatkowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Cieszę się, że organizatorzy jeszcze o mnie pamiętają i zapraszają mnie. To jest wigilia, która jednoczy całe środowisko sportowe, nie ma podziału na dyscypliny, na wiek i dlatego to jest wyjątkowe spotkanie - powiedziała Małgorzata Olejnik, trzykrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich w łucznictwie.


  Fot. Echo Dnia

   W spotkaniach opłatkowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawsze uczestniczy Małgorzata Olejnik, medalistka igrzysk paraolimpijskich. Na zdjęciu z trenerem łucznictwa Leszkiem Mozerem. 

  -Pierwszy raz uczestniczę w tym spotkaniu, bo wcześniej brali w nich udział Andrzej Szołowski i Marek Kalwat.  Odczucia są pozytywne. Jestem mile zaskoczony tym, jak wiele jest tu osób ze środowiska sportowego – powiedział Grzegorz Kożuchowski, trener triathlonistów Akweduktu Kielce i jeden ze szkoleniowców kadry narodowej. Na spotkaniu opłatkowym był z synem Michałem. 

  Fot. Echo Dnia

  Grzegorz Kożuchowski, trener triathlonistów Akweduktu Kielce i jeden ze szkoleniowców kadry narodowej, po raz pierwszy był na tym spotkaniu. Towarzyszył mu syn Michał. 

  Byli także prezesi klubów i związków sportowych, między innymi Bertus Servaas z VIVE Kielce, Grzegorz Kędzierski z Nosanu Kielce, czy Stanisław Hojda, w tym tygodniu wybrany na prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

  -Święta Bożego Narodzenia są dla mnie bardzo ważne. W Holandii też były ważne, ale w Polsce są głęboko przeżywane, są bardzie rodzinne. To jest wspaniały czas, czekam na te święta cały rok. Dobrze, że takie spotkania są organizowane. To piękna tradycja i trzeba o nią dbać. Szkoda, że nie mogą tu być dziś nasi piłkarze ręczni, ponieważ rozjechali się już do domów. Gdyby byli, to na pewno uczestniczyliby w tym spotkaniu – powiedział Bertus Servaas, prezes VIVE Kielce. 

   

  W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadził sportową rodzinę z Kielc zespół "Arpegio" z Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach pod kierownictwem Barbary Barwińskiej. Wystąpił w składzie: Olga Adamczyk, Oliwia Adamiec, Aleksandra Dybała, Krzysztof Drożdżowski, Sylwia Lasota, Agnieszka Moskal, Laura Olchawa, Urszula Szumska. Gdy w tle rozbrzmiewały piękne polskie kolędy, uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

  Fot. Echo Dnia

  Podczas spotkania rozbrzmiewały kolędy przepięknie wykonane przez zespół "Arpegio" z Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach pod kierownictwem Barbary Barwińskiej.

  - Życzę Wam osiągania celów, które sobie stawiacie, zdrowia, żebyście te święta spędzili w rodzinnej atmosferze. I oby nowy rok przyniósł Wam tyle sukcesów, ile sobie życzycie - mówił Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

  Fot. Echo Dnia

  Prezydent Kielc Bogdan Wenta wszystkim ludziom sportu życzył dużo zdrowia, rodzinnych świąt, a w nowym roku realizacji postawionych sobie wyzwań.

  - Wszystkim tu obecnym życzę, żeby nikogo nie opuściła świadomość, że życie ma sens. Jeszcze dobro w nas nie umarło, a do tej dobroci, życzliwości przynagla nas narodzony Jezus - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk z Kielc.

  Fot. Echo Dnia

  Ksiądz biskup Marian Florczyk, wielki przyjaciel ludzi sportu, poświęcił opłatki i złożył wszystkim świąteczne życzenia. 


  Powrót