KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  16 września 2019, 11:27

  Odbył się VIII Rodzinny Rajd Pieszy „Kielce znane i nieznane”

  W sobotę, 14 września, odbył się VIII Rodzinny Rajd Pieszy z udziałem ks. biskupa Mariana Florczyka. Brało w nim udział prawie 100 osób.
  Trasa rajdu liczyła  niecałe 9 km i wyglądała następująco:  Plac Św. Jana Pawła II, Dworek Karscha - tablica poświęcona J. Styce, Pomnik Czwórki Legionowej, Cmentarz Wojskowy, Psie Górki, Rezerwat Wietrznia, Kościół Św. Jana Chrzciciela, Cmentarz Jeńców, Radzieckich pod Telegrafem. Meta rajdu była w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce  gdzie uczestnicy zjedli grochówkę przygotowaną przez organizatorów. 

     Organizatorami rajdu byli MOSiR Kielce, Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej w Kielcach, a także Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska, reprezentowane przez przewodników Jacka Skrzypczaka i Ryszarda Garusa, którzy bardzo ciekawie opowiadali historię odwiedzanych miejsc.

  Dziękujemy  za udział w VIII Rodzinnym Rajdzie Pieszym i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych  imprezach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Powrót